Jarní proběhnutí aneb když se běhá pro dobrou věc

11. 05. 2016

Katedra tělovýchovy a sportu ve spolupráci s nadačním fondem Rebečina křídla pořádala ve čtvrtek 5. května již druhý ročník akce Jarní proběhnutí aneb běh, procházka pro dobrou věc. Tento běh nabídl účastníkům nejen sportovní zážitek v podobě dvou běžeckých tratí, ale také myšlenku podpořit malou Rebeku Čihákovou a další děti, které se narodily s nevyléčitelnou nemocí motýlích křídel nebo jiným znevýhodněním.

Běžci nejen z řad studentů a zaměstnanců univerzity, ale i veřejnosti si mohli vybrat mezi kratší trasou (3 km), která vedla částečně univerzitním kampusem a delší trasou (8 km), která byla vytyčena podél Labe směrem do obce Brozany a kolem slepého ramene Labe zpět. Start i cíl obou tras byl na venkovních sportovištích univerzity, kde bylo i celé zázemí tohoto (ne)závodu. Krásné slunečné počasí, touha si zasportovat a chuť přispět na dobrou věc přilákala téměř 130 běžců. V rámci dobrovolného startovného se vybrala částka 10 289,- Kč, kterou si osobně přebral pan Čihák.

Peníze si rozdělí Rebeka i další děti

Rodina Čihákových se rozhodla část vybraných peněz věnovat pardubickému Klokánku, což je projekt Fondu ohrožených dětí, jehož cílem je nabídnout dětem namísto ústavní výchovy přechodnou rodinnou péči na dobu, dokud se nemohou vrátit zpět do své rodiny, nebo dokud pro ně není nalezena trvalá náhradní rodinná péče.

Chtěli bychom ještě jednou poděkovat všem účastníkům a těšíme se na podobné akce. 

Na další fotky se podívejete na facebooku Univerzity Pardubice. Najdete se na nich?

Mgr. Lenka Doležalová
Katedra tělovýchovy a sportu UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět