Konec léta zpestřila katedra tělovýchovy a sportu kurzem v Itálii

15. 09. 2016

Pro studenty a zaměstnance Univerzity Pardubice organizuje katedra tělovýchovy a sportu mnoho sportovních akcí. K těm tradičním, které se konají na začátku září, patří i kurz u moře. Vzhledem k tomu, že se v minulém roce lokalita osvědčila, vyrazila čtyřicítka účastníků kurzu znovu do střední Itálie do městečka Alba Adriatica v kraji Abruzzo.

Účastníky jsme ubytovali v prostorném apartmánovém domě nedaleko moře. Program byl pestrý a nabídl všem pohyb téměř od rána do večera. U pláže vedla cyklostezka, kterou jsme využívali jak na in-liny, tak i na ranní proběhnutí. Dvakrát denně jsme docházeli do sportovního areálu, který byl přibližně 500 metrů od apartmánu a kde probíhaly lekce aerobiku, tabaty, port de bras, zumby, kondičního posilování nebo například F.I.T. (functional intensity training). V tom samém areálu jsme využívali i tenisové kurty.

Několik speciálních dnů

V odpoledních hodinách byl na programu beach volejbal a spike ball, což je nový atraktivní sport, který je možno hrát jak na pláži, na hřišti, ale i třeba na sněhu. V náplni samozřejmě nechyběla powerjoga, kterou jsme ráno na pláži vítali slunce nebo naopak večer uzavírali den. Program zpestřil tzv. „týmový“ den, kdy si studenti vytvořili týmy a celý den v těchto družstvech soutěžili. Také jsme připravili například „dabl“ den, kdy naopak všechny aktivity a lekce byly ve dvojicích, nebo kondiční den, během něhož se lekce zaměřovaly na rozvoj kondičních schopností.

Sportování i výlety

I když byl program nabitý, zvládli někteří studenti využít nabídky fakultativních výletů a podívali se například do Říma, do pohoří Grand Sasso, navštívili výrobnu italských těstovin nebo místní farmu, kde mohli ochutnat domácí italské speciality. Počasí sice nebylo úplně ideální, ale vzhledem k tomu, že se téměř pořád sportovalo, chvílema zatažená obloha zase tak nevadila.

Velké poděkování patří všem zúčastněným za skvělou atmosféru a za nadšení, které měli pro všechny sportovní aktivity. 

Mgr. Lenka Doležalová
Katedra tělovýchovy a sportu UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět