Univerzita má vítěze Standarty rektora. Známe i jména nejlepších sportovců

25. 11. 2016

Při příležitosti listopadových oslav uspořádala Katedra tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice a Univerzitní sportovní klub setkání s nejlepšími sportovci. Ti si odnesli ocenění za výborné reprezentování univerzity v akademickém roce 2015/2016. Spolu s dalšími studenty si pak o den později mohli opět zasportovat při tradičním sportovním dnu.

Ocenění nejlepším sportovcům a kolektivům, kteří reprezentovali Univerzitu Pardubice v uplynulém akademickém roce, byly předány v úterý 15. listopadu. Mezi oceněnými byli studenti, kteří se umístili na prvních třech místech na akademických hrách a jednotlivých mistrovstvích ČR. Na Českých akademických hrách, které se letos poprvé konaly v Pardubicích, se Univerzita Pardubice dokonce umístila na 6. místě z 32 zúčastněných škol. Toto skvělé umístění je pro naši univerzitu nejlepší výsledek po dobu účasti na Českých akademických hrách a je vidět, že po sportovní stránce můžeme konkurovat velkým univerzitám, které se umísťují každoročně v první pětce.

České akademické hry, pořádané poprvé v Pardubicích, si připomeňte zde.

Mezi oceněnými jsou letošní medailisté z ČAH 2016

- Jakub Kroulík za 1. a 2. místo – karate

- Otakar Novotný za 2. místo – plávání s ploutvemi (50 m a 200 m)

- Vojtěch Mareš za 2. místo – kanoistika C1 (200 m a 500 m)

- Jan Brett za 3. místo – kanoistika (C1 200 m a 500 m)

- Michaela Tegzová za 3. místo – kanoistika (K1 200 m)

- Kateřina Příhodová za 3. místo – veslování skif

- tým veslování 4+ za 3. místo

- tým mužů ve futsalu za 2. místo

Nejlepší sportovci bodovali i na Akademických mistrovstvích 2015/2016

- Karolína Kloučková za 1. místo – lyžování (obří slalom) a za 2. místo (slalom)

- Petr Matějka za 3. místo – judo (81 kg)

- Lada Nováková za 3. místo – silniční běh na 10 km

- Vojtěch Netymach za 2. místo – halová atletika

- Hana Havlíčková za 2. místo – TFA v požárním sportu

- tým mužů i žen v požárním sportu za 2. místo v požárních útocích a 3. místo tým žen ve štafetě TFA

Standartu rektora získala Fakulta chemicko-technologická

Současně byly také v úterý 15. listopadu vyhlášeny výsledky 58. ročníku soutěže Standarta rektora. Sportovní turnaje a soutěže, které jsou organizovány v rámci této akce, jsou soutěží mezi fakultami Univerzity Pardubice. Standarta rektora je na vysokoškolské půdě unikátní záležitostí a má v Pardubicích mnohaletou tradici. V letošním roce se soutěžilo celkem v 11 sportech, zúčastnilo se celkem 1 241 sportovců. Nejvíce bodů nasbírala Fakulta chemicko-technologická. Její zástupci si v úterý v podvečer převzali rektorský putovní stříbrný pohár.

Rektorské volno ve znamení sportu

Den po vyhlášení nejlepších sportovců proběhl v rámci oslav listopadových událostí tradiční sportovní den. Studenti, kteří se rozhodli strávit rektorské volno v prostorách tělocvičen, si mohli zahrát přátelské utkání ve futsalu a florbalu nebo se přihlásit do turnaje v badmintonu. Stejně jako každý rok uspořádala katedra tělovýchovy a sportu přespolní běh kolem slepého ramene Labe, závod na veslařských trenažerech a volejbalový turnaj, který sportovní den zakončil.