Sportujeme i v adventním čase. V nabídce byla vánoční jóga i mikulášský maratón

16. 12. 2016

Katedra tělovýchovy a sportu myslí na naše zdraví neustále. A to i v předvánočním čase. A tak všechny, kteří se chtěli před vánočními svátky ještě protáhnout, pozvala do tělocvičny. Desítky zájemců se nejdříve uvolnili na dvou prodloužených hodinách jógy. O týden později pak zvýšili svou tepovou frekvenci na mikulášském maratónu.

Tělocvična Univerzity Pardubice se na začátku adventního období otevřela zaměstnancům a studentům nejdříve proto, aby přivítala všechny, kteří se chtěli naladit na vánoční atmosféru na dvou prodloužených hodinách jógy. Na nich se sešlo bezmála 80 mužů i žen.

Relaxaci podpořil hrou na housle student FESky

Hodina powerjógy hned prvními několika pozdravy nás rozproudila a uvolnila naši energii. Devadesáti minutami jsme propluli rychle a hladce. Po krátké přestávce jsme mohli vylosovat jen pár šťastlivců, kteří si odnesli z tomboly malý dárek. Lekce hathajógy nás naladila na náš dech, pomalu jsme splynuli s prostorem a časem a za osvětlení svíček vnímali jen své tělo, nádech a výdech. V okamžiku relaxace se rozezněly nádherné tóny houslí. Jára Brabenec, student Fakulty ekonomicko-správní, rozezvučel své housle a River Flows In you,  Hallelujah a Pár havraních copánků rozechvěla naše srdce až do celé jeho hloubky. Celý večer utekl jako voda a naladil naši mysl na vánoční čas, na svátky klidu, míru a lásky.

Moc děkujeme Michaelovi Rauerovi za úžasné vedení lekce hathajógy a Járovi Brabencovi za nádherné tóny při relaxaci. Děkujeme Vám všem, kteří jste si našli čas a přišli do tělocvičny otevřít s námi adventní období, vytvořili nádhernou atmosféru a úsměvy potěšili naše srdce. Přejeme krásné prožití vánočních svátků a šťastný rok 2017.

Mikulášský maratón nabídl šest různých lekcí

O týden později, ve středu 7. prosince, proběhl v tělocvičně tradiční Mikulášský maraton aerobiku a fitness. Program byl v letošním roce nabitý a ten, kdo se rozhodl si přijít zacvičit, si mohl vyzkoušet šest různých typů lekcí. Po úvodní hodině body ballu, což byla v podstatě lehká forma bodystylingu, následoval aerobik a pak lekce zumby. Po těchto hodinách spíše tanečního charakteru pokračovaly lekce zaměřené na posilování a zvýšení celkové fyzické kondice za pomocí vlastní váhy.

Body do soutěže o Standartu rektora

Ti, co vydrželi až do této části, si zacvičili intenzivní Les milles body, což je lekce, která nedá cvičícím vydechnout až do samého konce. Na závěr tohoto posilovacího bloku byla zařazená stále oblíbená tabata. Poslední hodina byla jako vždy věnovaná port de bras. V tělocvičně se vystřídalo celkem 169 cvičících a do konce jich vydrželo 43, což je obdivuhodný sportovní výkon.

Mikulášský maraton je každoročně zařazen do soutěže Standarta rektora a letos byly body rozdány následovně – 5 bodů FChT, 4 body FES, 3 body FF, 1,5 bodu DFJP a FZS.

Další fotky z obou akcí nejdete na facebooku Katedry tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice. Najdete se? Označte se!

Mgr. Eva Hronová Čaladi a Mgr. Lenka Doležalová
Katedra tělovýchovy a sportu UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět