Mladí sportovci otestovali sportoviště v kampusu i v olympijském parku

23. 08. 2016

Během druhého olympijského týdne se na Katedře tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice uskutečnil příměstský sportovní tábor. Letos mladí a nadšení sportovci vyzkoušeli nejrůznější sportovní disciplíny pod heslem „Olympijský týden aneb děti v pohybu“. Celý týden byl nabitý zajímavým sportovním programem od ranních do odpoledních hodin.

Vzhledem k tomu, že v Pardubicích v srpnu vyrostla v parku Na špici i v Tyršových sadech nejrůznější sportoviště v rámci Olympijského parku Pardubice, navštívili jsme je s dětmi v průběhu našeho tábora hned třikrát. Děti si tam za vedení odborných vedoucích mohly vyzkoušet tradiční olympijské sporty jako např. sportovní gymnastiku, tenis, veslování, box, ale i sporty, které nejsou tak známé jako třeba lezení, střelbu ze vzduchovky, softball, kin-ball, golf a další.

Odpoledne se sportovalo v kampusu

V odpoledních hodinách pokračoval program v tělocvičnách, kde si děti vyzkoušely netradiční psychomotorické hry s víčky, kolíčky nebo s padákem, zahrály si indiacu, bocciu nebo ringo. Seznámily se základy fotbalu, florbalu i házené, vyzkoušely si stolní tenis a hravou formou procvičily jízdu na in-linech.

Týden zakončila dětská olympiáda

Během odpoledního klidu si pak samy vyráběly vlajky a trička na závěrečnou olympiádu, která se uskutečnila poslední den před zraky nadšených a fandících rodičů.

Našich 30 malých sportovců ve věku 6–12 let bylo rozděleno do čtyř družstev, která mezi sebou soutěžila nejprve ve vědomostních znalostech týkajících se historie a současnosti Olympijských her a poté již následoval boj o medaile ve sportovních disciplínách, které završily a ukončily sportovní tábor.

Sportovní tábor získává na oblibě

Závěrem bych chtěla poděkovat organizátorům za zdařilý a bezproblémový průběh akce, která se pomalu začíná stávat nedílnou součástí prázdninových dní na Univerzitě Pardubice.

Mgr. Ivana Molková
Katedra tělovýchovy a sportu UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět