Charitativní volejbalový turnaj přispěl pardubickému Středisku rané péče

13. 04. 2016

Opět po roce se na půdě univerzity konal 2. ročník amatérského volejbalového turnaje smíšených družstev O pohár starosty MO Pardubice II. Výtěžek ze startovného byl letos věnován Středisku rané péče v Pardubicích o.p.s.

Do turnaje se přihlásilo celkem 16 družstev, z toho byla i dvě univerzitní. Turnaj se hrál v sobotu 12. března ve čtyřech čtyřčlenných skupinách, s tím, že první tři týmy z každé skupiny postoupili do dalších bojů o vítězství. Vítězem turnaje a držitelem putovního poháru se stalo opět družstvo Brasileiro, na druhém místě skončilo jedno z družstev Univerzity Pardubice a třetí byla Sešlost. 

Sportovní klání pro dobrou věc

Akce měla vedle sportovní stránky i charitativní rozměr a zúčastněné týmy přispěly Středisku rané péče v Pardubicích o.p.s. částkou 15 940 Kč. Symbolický šek ředitelce střediska rané péče Mgr. Blance Brandové předal za amatérské sportovce a zúčastněné týmy starosta městského obvodu II Mgr. Radek Hejný, iniciátor akce, a prorektor pro vědu a tvůrčí činnost Univerzity Pardubice prof. Ing. Jiří Kulhánek, Ph.D. 

Posláním služby rané péče ve Středisku rané péče v Pardubicích, o.p.s., je podpora rodiny a podpora vývoje dítěte raného věku od narození do 7 let s ohroženým vývojem (komplikovaný porod, nízká porodní hmotnost, nedonošenost, hypoxie atd.), s nerovnoměrným vývojem, s tělesným, mentálním postižením, s poruchou autistického spektra či kombinovaným postižením. Středisko podporuje svými službami rodiny v Pardubickém kraji a poskytuje celý komplex činností na podporu vývoje dítěte s ohledem na jeho specifické potřeby.

Zakládáme tradici

V dubnu loňského roku se konal první ročník tohoto amatérského volejbalového turnaje smíšených družstev O pohár starosty MO Pardubice II, při kterém se vybrala částka 13 769 korun na podporu Rebeky Čihákové, která se narodila s nemocí motýlích křídel. Také letošní turnaj vznikl pod záštitou starosty městské části Polabiny II Mgr. Radka Hejného a kvestora Univerzity Pardubice Ing. Petra Gabriela, MBA a ve spolupráci s Katedrou tělovýchovy a sportu UPa, kde se i druhý ročník dobročinného volejbalového turnaje konal.

Tomáš Pospíchal
Oddělení propagace a vnějších vztahů UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět