Zaměstnanci univerzity změřili síly ve volejbalovém turnaji

15. 02. 2016

Jako již každoročně, tak i letos se během zkouškového období sešli sportovní nadšenci z řad zaměstnanců univerzity, aby změřili své síly v tradičním volejbalovém turnaji smíšených družstev. Volejbalový turnaj pro ně připravila katedra tělovýchovy a sportu.

Do soutěže se tentokrát přihlásilo sedm smíšených družstev – FChT, DFJP, FES, FR, KTS, rektorát a FF, které bohužel na poslední chvíli onemocněly dvě členky a které jsou podmínkou pro účast v soutěži, takže oficiálně toto družstvo nemohlo hrát. Díky výpomoci volných hráček z jiných družstev si však tato fakulta mohla zahrát alespoň mimo soutěž.

Zápasy se hrály podle platných pravidel volejbalu na dva vítězné sety do 15 bodů systémem „každý s každým“, takže každé družstvo odehrálo šest zápasů, na jejichž správný průběh dohlíželi rozhodčí nominovaní volejbalovým svazem pod vedením zkušeného pana Bubáka. Vítězem turnaje se nečekaně stalo mixované družstvo FF, které získalo 16 bodů, ale do soutěže nemohlo bodovat, takže oficiální vítězství a pohár si odnesla FChT s 15 body, na třetím místě se umístil rektorát se 14 body a na dalších místech skončila vyrovnaná družstva v pořadí FR, DFJP, KTS a FES.

Celý turnaj se nesl v pohodové atmosféře a zároveň měl slušnou úroveň nejenom herní, ale i organizační, za což lze pochválit všechny zúčastněné asistenty KTS, kteří přispěli k hladkému průběhu celého sportovního klání.

Mgr. Ivana Molková
Katedra tělovýchovy a sportu UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět