Na univerzitě závodilo 197 veslařů v jízdě na veslařském trenažéru

9. 02. 2016

Poprvé v historii se na Univerzitě Pardubice konalo pohárové kolo České republiky v jízdě na veslařských trenažérech neboli ergoregata. V univerzitní sportovní hale se v sobotu 30. ledna sešly téměř dvě stovky závodníků. Jelo se tu II. kolo pro seniorské kategorie a současně III. kolo pro ostatní kategorie.

Závodníci byli rozděleni do 13 kategorií – zdravotně hendikepovaní, žákyně, žáci, dorostenky, dorostenci, juniorky, junioři, ženy lehké váhy, muži lehké váhy, ženy, muži, ženy masters a muži masters. Součástí závodů byl i vložený závod akademiků, ve kterém startovali i neregistrovaní veslaři – studenti a zaměstnanci Univerzity Pardubice. Ve sportovní hale bylo pro závodníky připraveno dvanáct závodních strojů Concept, na nichž jeli trať v délce 2 000 metrů. 

Vedle vynikajících sportovních výkonů zejména v mládežnických kategoriích, je možné zmínit i výkon pořadatelského týmu. Technickým pořadatelem závodů byl oddíl veslování Univerzitního sportovního klubu Univerzity Pardubice, který závody pořádal s maximální podporou Univerzity Pardubice. Pořadatelský nováček dokázal celé závody zajistit ve vynikajícím tempu a s dobrým finišem. „Realizací pohárového kola získal náš pořadatelský tým potřebné sebevědomí a motivaci pro naplnění dlouhodobých cílů. Chceme vytvořit tradiční ergoregatu s vysokou prestiží mezi veslaři studujícími na vysokých školách. Jedním z kroků bude snaha získat pořadatelství akademického mistroství v jízdě na trenažéru v některém z následujících roků. Pro naplnění našich záměrů máme díky podpoře Sportovního univerzitního klubu a Univerzity Pardubice velice dobré podmínky. K pořádání můžeme využít část univerzitního areálu s bezproblémovým parkováním a novou moderní sportovní halu s velice dobře dimenzovaným zázemím. Také umístnění Pardubic uprostřed ČR a na hlavních dopravních komunikacích nám poskytuje určitou pořadatelskou výhodu,“ nastiňuje plány do budoucna ředitel Správy kolejí a menzy Univerzity Pardubice a současně člen oddílu veslování USK Pardubice RNDr. Pavel Ďurovec.  

Mgr. Lenka Doležalová, Katedra tělovýchovy a sportu UPa
Zdeněk Paroulek, Český veslařský svaz


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět