Běh naděje přispěl na výzkum rakoviny dvanácti tisíci

17. 10. 2017

První říjnovou sobotu se tradičně na Pernštýnském náměstí uskutečnil Běh naděje. Letos se přitom běžel jeho jubilejní dvacátý ročník. Počasí bylo tentokrát spíše aprílové, protože při startovním výstřelu svítilo sluníčko, ale do cíle už běžci dobíhali za deště. I přes toto nestálé počasí přišlo dobrou věc podpořit 231 běžců, kteří měli možnost startovat dokonce ve dvou startech a proběhnout si tak trať dlouhou necelé tři kilometry.

Ještě před samotným startem mohli závodníci, fanoušci i další příchozí opět využít nabídky stánku Fakulty zdravotnických studií, kde si mohli nechat změřit například krevní tlak či tělesný tuk, popřípadě jim odborníci poradili ohledně tělesné výživy a správného pohybu.

Zahřátí sportovci běželi 2 800 metrů

Po přivítání běžců následovala taneční ukázka pohybového studia Hroch. Ještě jednou se pak všichni přítomní roztančili v rytmech pohybové skladby, kterou předvedli studentky a studenti Univerzity Pardubice. O následné společné zahřátí běžců se postaraly lektorky Univerzitního sportovního klubu.

Přestože počasí je každým rokem v tomto termínu poměrně nepříznivé, byla účast na běhu krásná, což dokazuje i vybraná částka 12 040 Kč. Velké poděkování patří především všem příchozím, dále paním učitelkám ze Základní školy Studánka a Základní školy Spořilov, které se každý rok s dětmi účastní, a to v hojném počtu, a také organizátorům.

Patronát nad akcí má Univerzitní sportovní klub

Běh naděje je sportovně-společenskou charitativní akcí navazující na sérii Běhů Terryho Foxe, které v České republice úspěšně probíhaly v letech 1993 až 2007. Letos se tedy charitativní Běh naděje uskutečnil již podvacáté. A tradičně se jeho organizace ujal Univerzitní sportovní klub Pardubice, z.s., ve spolupráci s Univerzitou Pardubice – její Katedrou tělovýchovy a sportu a Fakultou zdravotnických studií – a Klubem onkologicky nemocných Pardubice.

V této mimořádné dobročinné akci, která je spojena s veřejnou sbírkou na podporu výzkumu rakoviny samozřejmě nejde o to zvítězit, ale ukázat, že lze vyjádřit pomoc těm, kteří ji potřebují. 

Mgr. Lenka Doležalová
Katedra tělovýchovy a sportu UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět