Sportovcům Univerzity Pardubice se daří v kvalifikacích na České akademické hry 2017

9. 05. 2017

V minulém akademickém roce hostila České akademické hry poprvé v historii Univerzita Pardubice. V celkovém hodnocení škol se umístila na krásném 6. místě. Letos budou univerzitní sportovci o umístění na předních příčkách opět bojovat. Do dalšího klání Českých akademických her zasáhnou i naši sportovci zastoupení v kolektivních sportech. Jasné to již mají třeba fotbalisté a florbalisté.

Letos pořádá akademické hry České vysoké učení technické v Praze a Česká zemědělská univerzita v Praze. Doufáme, že i letos budou naši sportovci bojovat o přední pozice mezi velmi těžkou konkurencí z ostatních vysokých škol. V kolektivních sportech musí týmy projít oblastními kvalifikacemi, na základě kterých mají možnost účastnit se bojů o titul Akademického mistra ČR.

Volejbalistky čekají na verdikt

Sportovci Univerzity Pardubice mají šanci získat tento titul hned v několika sportovních odvětvích, protože se jim podařilo na kvalifikacích obsadit postupová místa. Na ČAH 2017 postupuje tým fotbalistů a florbalistů, kterým se podařilo kvalifikace vyhrát.  Úspěšný byl i tým volejbalistek, který skončil v kvalifikačním turnaji na druhém místě a o jeho postupu na ČAH 2017 se rozhodne po dohrání všech kvalifikací. Hokejový tým skončil ve skupině také na druhém místě a postoupil do finále Akademického mistrovství ve Slaném.

Držíme pěsti

Nejen těmto týmům, ale i ostatním sportovcům, kteří budou reprezentovat naši univerzitu na ČAH 2017, přejeme, aby dosáhli těch nejlepších výsledků. 

Mgr. Lenka Doležalová
Katedra tělovýchovy a sportu UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět