Dny plné pohybu oživil student-tanečník z Fakulty chemicko-technologické výukou čači

10. 11. 2017

Workshop s katedrou tělovýchovy a sportu aneb Dny plné pohybu plynule navazuje na tradiční Víkendy s aerobikem. Konal se o víkendu 3. až 5. listopadu v zrcadlovém sále v prostorách tělocvičen Univerzity Pardubice. Workshop zahrnoval tři tematicky odlišné dny, aby si každý přišel na své. A atmosféra byla báječná.

Zájemci se mohli zúčastnit jednoho, dvou nebo všech tří dnů podle svého zaměření. Pátek jsme věnovali tanci a všem jeho formám. Začali jsme jednoduchou taneční choreografií ve stylu street dance. Druhá lekce, vedená studentem Fakulty chemicko-technologické Radimem Kmentem, který je tanečníkem latinskoamerických tanců a zároveň i lektorem Univerzitního sportovního klubu, byla věnovaná tanci čača. Po baletně laděném port de bras následovala poslední hodina zumby a páteční taneční odpoledne zakončoval spontánní tanec.

Sobota ve znamení jógy a neděle plná posilování

Sobotu zaplnily lekce typu body and mind, zaměřené především na jógu a powerjógu. Hatha jógu, harmonizační jógu a vinyása flow jógu doplnila přednáška paní Gréty Sartori o barvách a jejich významu, která všechny přítomné velice nadchla. Po této klidnější sobotě – ačkoliv kdo cvičí jógu, ví, že rozhodně ne méně náročné – následoval poslední kondiční den, který byl nabitý posilováním od začátku až do konce. První hodina F.I.T. (tzv. functional intensity training) všechny zahřála a dále pokračovala energická lekce v intenzivním tempu les mill. Ti, co měli ještě dostatek sil po prvních dvou hodinách, si ještě mohli vyzkoušet cardio trénink a multifunkční trénink.

Celé akce se zúčastnila téměř stovka cvičících, což je hojná účast, která nás velice těší a určitě nám dává motivaci a radost podobné akce organizovat i v budoucnu. Těšíme se proto na viděnou!

Mgr. Lenka Doležalová, Ph.D.
Katedra tělovýchovy a sportu UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět