Jarní proběhnutí aneb Když se běží pro dobrou věc

25. 05. 2017

V letošním roce naše katedra tělovýchovy a sportu opět organizovala Jarní proběhnutí. Tentokrát se rozhodla věnovat výtěžek charitativního běhu malé Štěpánce, která se narodila hned s několika nelehkými diagnózami, s nimiž se musí denně potýkat a které ovlivňují její život. Pomoci jí v chladném květnovém dnu přišlo na osmdesát nadšených sportovců-bežců.

Tento běh nabídl účastníkům nejen sportovní zážitek v podobě dvou běžeckých tratí, ale také myšlenku podpořit holčičku, která se narodila s chorobami jako hydrocephalus, epilepsie, těžká centrální hypotonie, genetická balancovaná chromosomální přestavba, hypermobilita, sluchová porucha i oční vada.

Běžci nejen z řad studentů a zaměstnanců UPa, ale i veřejnosti, si mohli vybrat mezi kratší trasou (3 km), která vedla částečně kampusem univerzity, a delší trasou (8 km), která byla vytyčena podél Labe směrem do obce Brozany a kolem slepého ramene Labe zpět.

Další fotky z běhu najdete na facebooku katedry tělovýchovy a sportu.

Start i cíl obou tras byl na venkovních univerzitních sportovištích, kde bylo i celé zázemí tohoto (ne)závodu. I přes velice chladné počasí touha zasportovat si a chuť přispět na dobrou věc přilákala 80 běžců. V rámci dobrovolného startovného se vybrala částka 5 877,- Kč, kterou si osobně přebrala paní Pospíšilová, maminka malé Štěpánky. Ze srdce děkujeme všem účastníkům a těšíme se na podobné akce. 

Mgr. Lenka Doležalová
Katedra tělovýchovy a sportu UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět