Na kurzu v Itálii bylo krásně i letos. Sešla se prima parta studentů

19. 09. 2017

Katedra tělovýchovy a sportu organizuje mnoho sportovních akcí, které si mezi studenty a zaměstnanci našly řadu příznivců. A stejné je to i s kurzem u moře, který se koná vždy na začátku září. Letos se na něm sešla skvělá parta bezmála padesáti účastníků a společně vyrazili na osvědčené místo do střední Itálie. Program byl pestrý a nabídl pohyb téměř od rána do večera. A pobytu přálo letos i počasí.

Cíl našeho letošního kurzu jsme vybrali stejný jako vloni. Nejenže místo už známe, ale zalíbilo se nám tam natolik, že volba byla jasná – městečko Alba Adriatica v kraji Abruzzo ve střední Itálii. Celkem nás na kurz odjelo 43. Ubytovali jsme se v prostorném apartmánovém domě nedaleko moře. Podél pláže navíc vede cyklostezka, kterou jsme využívali jak na in-liny, tak i na ranní proběhnutí. A sportovních aktivit byla na výběr celá řada.

Procházkou za sportováním

Sportovní areál, kam jsme docházeli jednou až dvakrát denně na lekce aerobiku, tabaty, port de bras, zumby nebo kondičního posilování, byl vzdálený přibližně 500 metrů od apartmánu. V tom samém areálu jsme využívali i tenisové kurty. V odpoledních hodinách byl na programu beach volejbal a spike ball, což je nový atraktivní sport, který je možno hrát jak na pláži, na hřišti, ale i třeba na sněhu.

K večeru jsme využívali ke sportování borový háj, který nabídl stín v teplém podvečeru a dostatečný prostor pro kruhový trénink nebo proběhnutí. V náplni samozřejmě nechyběla powerjoga, kterou jsme ráno na pláži vítali slunce.

„Týmový“ a „dabl“ den pro zpestření

Program zpestřil tzv. „týmový“ den, během něhož studenti vytvořili týmy a celý den v těchto družstvech soutěžili. Nechyběl například ani „dabl“ den, kdy naopak všechny aktivity a lekce byly ve dvojicích. Kondiční den se zase zaměřoval na rozvoj kondičních schopností.

I když byl program nabitý sportem, někteří studenti stále neměli dost, a tak zvládli i fakultativní výlety a podívali se například do Říma, do pohoří Grand Sasso, navštívili výrobnu italských těstovin nebo místní farmu, kde ochutnali domácí italské speciality. Počasí nám letos navíc přálo, a tak sportování bylo prosvícené sluncem.

Velké poděkování patří všem zúčastněným. A to za skvělou atmosféru a za nadšení, které měli pro všechny sportovní aktivity. Děkujeme!

Mgr. Lenka Doležalová, Ph.D.
Katedra tělovýchovy a sportu UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět