Amatérští volejbalisté odehráli turnaj pro dobrou věc. Letos ve znamení modré barvy

5. 04. 2017

Opět po roce se do sportovní haly Univerzity Pardubice vrátil amatérský volejbalový turnaj smíšených družstev O pohár starosty MO Pardubice II. Tentokrát zahalený do modré barvy. Jeho třetí ročník se totiž konal na podporu světového dne autismu, který připadá na 2. duben a pro nějž je charakteristická modrá barva. Letos tak sportovci pomáhali pardubickému Rodinnému Integračnímu centru, z.s.

V modrém turnaji se v sobotu 1. dubna střetlo celkem 14 družstev, z nichž dvě sestavila i samotná Univerzita Pardubice. Týmy ve složení 3 + 3 ovládly sportovní halu na celý den a vítězem třetího ročníku turnaje a držitelem putovního poháru se letos nakonec stalo družstvo Opaťáci, které na pomyslném volejbalovém trůnu vystřídalo dosavadního turnajového „krále“ – tým Brasileiro. Druhé místo si vybojoval tým Sešlost a trojici nejlepších uzavřel tým USK Pce, jeden z univerzitních týmů. Ostatní týmy se umístily v následujícím pořadí: 4. Brasileiro III 5. SK Chvojkovice-Brod 6. Pohoda 7. Vichr z Hor 8. Závoďaci 9. UNI Pce 10. Soptíci 11. Komiksáci 12. Bizoni stado 13. RIC a 14. COSI-KDOSI.

Sportovci věnovali Centru téměř 17 tisíc

Díky všem zapojeným sportovcům se v letošním ročníku podařilo vybrat zase o něco více peněz. Konečná částka dosáhla 16 420 Kč a v letošním 3. ročníku byla věnována Rodinnému Integračnímu centru, z.s. Symbolický šek předával za amatérské sportovce a zúčastněné týmy starosta městského obvodu II Mgr. Radek Hejný a kvestor Univerzity Pardubice Ing. Petr Gabriel, MBA. Přímo na turnaji si ho převzala ředitelka Rodinného integračního centra, z.s., Ing. Mgr. Hana Janiková, MBA, které pomáhá a podporuje rodiny s dětmi a osoby se speciálními potřebami, zdravotním postižením či sociálním znevýhodněním prostřednictvím integračních aktivit a sociálních služeb.

Pomáháme druhým sportem

Volejbalový turnaj O pohár starosty MO Pardubice II se poprvé hrál v dubnu 2015. Na turnaji se tehdy vybrala částka 13 769 korun, kterou organizátoři věnovali Rebece Čihákové, která se narodila s nemocí motýlích křídel. V loňském roce se volejbal hrál na podporu Střediska rané péče v Pardubicích o.p.s., které si díky turnaji odneslo symbolický šek na 15 940 Kč.

Turnaj vznikl za spolupráce a podpory starosty městské části Polabiny II Mgr. Radka Hejného, který je jeho iniciátorem, a současně pod záštitou kvestora Univerzity Pardubice Ing. Petra Gabriela, MBA, a také ve spolupráci s Katedrou tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice.

Mgr. Zuzana Paulusová
Oddělení propagace a vnějších vztahů UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět