Univerzita ocenila nejlepší sportovce. Vyhlásila i vítěze Standarty rektora

22. 11. 2017

Oslavovat se má i sportem a tohoto hesla se drží i naše katedra tělovýchovy a sportu. Hned dvěma akcemi, které mají již dlouholetou tradici, proto přispívá každoročně do bohatého programu oslav Dne boje studentů za svobodu a demokracii. Při této příležitosti tak vyhlašuje nejlepší sportovce, vítěze Standarty rektora a pořádá sportovní den pro všechny studenty i zaměstnance.

První akce je spíše společenského rázu. Sportovci tak na chvíli odhodí své dresy a úbory a vymění je za šaty a obleky, aby se mohli dostavit na vyhlašování nejlepších sportovců za uplynulý akademický rok. Současně se při této příležitosti vyhlašuje vítězná fakulta v soutěži Standarta rektora, což je unikátní soutěž, která nemá v České republice obdoby.

Standartu vyhráli opět chemici

Letos se vyhlašoval její již neskutečný 59. ročník. Krásný pohár převzal osobně sám děkan vítězné Fakulty chemicko-technologické prof. Ing. Petr Kalenda, CSc. Kromě nejlepší fakulty byli oceněni i sportovci, kteří reprezentovali Univerzitu Pardubice na letošních Českých akademických hrách v Praze a akademických mistrovstvích. Pro ocenění si letos přišly i dvě studentky, které katedra ocenila za spolupráci s univerzitním sportovním klubem (USK) a katedrou tělovýchovy a sportu a také za účast na Sportovním parku Pardubice, který se konal v srpnu tohoto roku v parku Na Špici. Dále bylo předáno ocenění Ing. Miroslavu Večeřovi, CSc., a Ing. Vratislavu Držkovi za dlouhodobý přínos a činnost v USK. Gratulujeme všem oceněným a těšíme se na jubilejní 60. ročník Standarty rektora, která své průběžné soutěže již zahájila.

Tradiční sportovní den

Druhou akcí, která probíhala na univerzitních sportovištích, a to ve čtvrtek 16. listopadu, byl sportovní den. Letos nabídl tři sporty, do kterých se mohli zapojit studenti i zaměstnanci. Připravený byl turnaj jednotlivců v badmintonu, závod na veslařském trenažéru na vzdálenost 2 km a přespolní běh kolem slepého ramene Labe. Letošního sportovního dne se celkem zúčastnilo přes stovku sportovců, kteří nezaháleli a rektorské volno oslavovali sportem.

Ocenění získali studentky i studenti

České akademické hry 2017

- Lucie Marešová (FF) 1. místo Karate – kumite nad 68 kg         

Akademická mistrovství ČR

- Lada Nováková (FChT) 2. místo AMČR v přespolním běhu

- Markéta Marková (FChT) 1. místo AMČR požární sport – výstup do 4 n. p. cvičné věže a 2. místo AMČR požární sport – 100 m s překážkami

Kolektivní sporty

- Požární sport – muži: 2. místo AMČR požární útok, tým: Mikulecký Vojtěch (FEI), Pinkava Lukáš (FZS), Formánek Lukáš (DFJP), Miklica Pavel (FChT), Knápek Daniel (FES), Trejbal Jakub (DFJP), Hostinský Tomáš (FChT)

- Florbal – muži: 1. místo Celorepublikové finále florbalové ligy, sestava: Ott Vojtěch (FF), Krigovský Filip (FES), Libánský Filip (FES), Kofroň Jakub (FES), Němeček Petr (FChT), Suchý Petr (FEI), Klein Vojtěch (FChT), Zdeněk Lukáš (FF), Hrabovský Jan (FChT), Drake Daniel (FF).

Spolupráce s univerzitním sportovním klubem a katedrou tělovýchova sportu

- Voralová Klára (FF)

- Janíková Zuzana (FF)

 

Mgr. Lenka Doležalová, Ph.D.
Katedra tělovýchovy a sportu UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět