Naše posádky startovaly v závodu Osmy Brno 2017

17. 10. 2017

Závody univerzitních osmiveslic na řece Svratce v Brně-Jundrově se letos odehrály poslední zářijovou sobotu. Na trať dlouhou jeden kilometr vyrazily hned dvě naše posádky. Změřily síly s týmy z několika vysokých škol, například z Brna, Ostravy, Zlína nebo Bratislavy. A v závodu si nevedly vůbec špatně. Zvláštní dík patří především týmu žen, které nepodcenily přípravu. Ale ani mužská posádka nemusí být zahanbena. Brala totiž krásné třetí místo.

Všem závodníkům, kteří reprezentovali naši univerzitu na veslařských závodech akademiků Osmy Brno 2017, jménem Katedry tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice děkuji. Bylo to super! Spousta skvělých zážitků. Zasloužené vítězství holek, které bylo sladkou odměnou za jejich poctivý trénink, perfektní přístup, čas a energii, kterou přípravě věnovaly. Kluci taky super, škoda, že to neklaplo ještě trochu víc, ale myslím, že výsledek je dobrý a je přímo úměrný tomu, co tým kluků přípravě dal.

Máme výbornou partu

Příprava samotná začala už o prázdninách, vyvrcholila na veslařském tréninkovém kempu v Račicích. Výborná parta se ještě více stmelila na teambuildingové akci na univerzitní loděnici, kde se naši studenti podíleli na zlepšení zázemí pro výuku veslování a trénink. Zvláštní poděkování patří kormidelnici Veronice Kočanové, která perfektně zvládla kormidlování na náročné trati.

Osmy Brno 2017

Závody navazují na tradici z roku 1937, kdy se jel pravděpodobně první ročník závodu mezi dvěma brněnskými vysokými školami – dnešní Masarykovou univerzitou a Vysokým učením technickým v Brně. K obnovení tradice došlo 30. září 2015, kdy po 68 letech opět akademické osmy MU a VUT v Brně změřily své síly. V loňském roce byla akce rozšířena o sobotní závody mimobrněnských škol, které změřily síly i s těmi brněnskými. Do Brna tehdy zavítala Univerzita Pardubice a Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně. Letos do bojů Univerzita Pardubice zasáhla znovu a velmi úspěšně.

Mgr. Tomáš Macas, Ph.D.
Katedra tělovýchovy a sportu UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět