Univerzita Pardubice suverénně vyhrála první kolo Poháru univerzit ve veslování

11. 12. 2017

Pardubice ovládly Ostravu! Veslařský oddíl našeho Univerzitního sportovního klubu se v sobotu zúčastnil v Ostravě prestižního veslařského závodu Pohár univerzit 2017/2018. Ve většině kategorií naši studenti zvítězili a díky tomu se stali i celkovým vítězem prvního kola tohoto poháru. K úspěchu gratulujeme a už nyní se těšíme na odvetu, k níž dojde na domácí půdě v naší sportovní hale ke konci ledna.

Do prvního kola Poháru univerzit 2017/2018 se zapojilo pět univerzit – UK Praha, VUT Brno, Univerzita Pardubice, UP Olomouc a VŠB-TU Ostrava. Celkem v sedmi vypsaných závodech startovalo 87 veslařů.

Pardubičtí závodníci dominovali

Závodilo se ve dvou blocích, dopoledne se jely individuální závody na trati dlouhé 2 000 m a odpoledne se trenažéry postavily na pojízdné podložky (SLIDE) a jely se čtyřky, tzv. University Fours. „V individuálních disciplínách se nejvíce dařilo Univerzitě Pardubice – zvítězila hned dvakrát. Po jednom vítězství měly UK Praha a VŠB-TU Ostrava. Ve čtyřkách opět dominovali závodníci Univerzity Pardubice, kteří »urvali« zase dvě vítězství. Jedno vítězství si připsali domácí veslaři VŠB-TU Ostrava. Bodovalo se stejně jako v závodech Českého poháru prvních 12 míst a vítězný pohár si z akademické půdy VŠB-TU Ostrava zaslouženě odvezl tým Univerzity Pardubice se ziskem 166 bodů,“ okomentoval průběh závodu Mgr. Jiří Žídek, předseda veslařského oddílu VSK VŠB-TU Ostrava.

Body přinesli muži i ženy

Univerzita Pardubice (celkem 166 bodů) za sebou nechala ostatní univerzity s velkým odstupem. Na druhém místě skončila domácí VŠB-TU Ostrava (108 bodů), třetí UP Olomouc (60 bodů), čtvrtá UK Praha (47 bodů) a pátá VUT Brno (33 bodů).

Naši sportovci dosáhli na bedny a současně přinesli i důležité body do celkového hodnocení univerzitních týmů:

 

ŽENY

1.

Kostelníková Anna

Uni Pardubice

čas 8:03.3

2.

Pálková Kateřina

Uni Pardubice

čas 8:07.8

 

MUŽI

1.

Bartošek Martin

Uni Pardubice

čas 6:45.4

2.

Kroupa Jan

Uni Pardubice

čas 6:54.3

3.

Král David

Uni Pardubice

čas 6:54.6

FOURS MIX

1.

Uni Pardubice „A“

 

Remešová,

Kostelníková,

Němec,

Král

1109 metrů

 

 

FOURS ŽENY

1.

Uni Pardubice „A“ + UK Praha

Remešová (Pard),

Kostelníková (Pard),

Horníková (Pard),

Stoklasová (UK)

1000 metrů

 

2.

Uni Pardubice „B“

Pálková,

Šimková,

Punarová,

Pokorná

959 metrů

 

FOURS MUŽI

2.

Uni Pardubice „B“

Král,

Bartošek,

Němec, 

Hojka

1168 metrů

3.

Uni Pardubice „A“

Mašín,

Fišer,

Kroupa, 

Halík

1144 metrů

Univerzity znovu změří síly v lednu

Odvetu si jednotlivé univerzity dají už na konci ledna příštího roku – konkrétně v sobotu 27. 1. 2018, kdy se na půdě Univerzity Pardubice a v její sportovní hale pojede druhé kolo Poháru univerzit. Uskuteční se v rámci závodu Českého poháru. Tak přijďte pardubické veslaře podpořit!

Mgr. Zuzana Paulusová
Oddělení propagace a vnějších vztahů UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět