Růžový fitness maraton zpestřila vystoupením naše studentka chemie

10. 04. 2017

Jaro jsme na Univerzitě Pardubice přivítali jako každý rok fitness maratonem v aerobiku. V tělocvičně se 5. dubna v růžovém oblečení sešlo na 251 studentů a studentek. Program byl opět pestrý a nabídl příchozím pět lekcí cvičení a jedno vystoupení, které speciálně pro naši akci připravila naše studentka Karolína Celbová. Kdo vydržel cvičit až do konce, přinesl fakultě body do soutěže.

Sportovní maraton odstartoval hodinou „bodytonu“ a pokračoval „bodyworkem“. Pod těmito názvy se skrývaly posilovací lekce, při kterých se pracuje především s vlastní vahou těla v příjemném tempu. Po hodině bodyworku, která poslední dobou nikdy na této akci nechybí, vystoupilo Aerobic centrum Pardubice se svým vystoupením, které připravovala studentka 2. ročníku Fakulty chemicko-technologické Karolína Celbová.

Sbíraly se body do soutěže

Jako třetí lekce byla zařazena lekce bodyartu, tedy hodina funkčního tréninku. Poslední náročnější hodinou byla tabata. Toto intervalové cvičení se stává nejen u studentek, ale také u studentů stále více a více oblíbené, což dokazoval počet téměř 140 cvičících. Na závěr byla zařazena lekce flow strech zaměřená na protažení celého těla.

Do výsledků soutěže o Standartu rektora zasáhli pouze ti, kteří odcvičili všech pět hodin. Na prvních třech místech skončily následující fakulty: FES – 5 bodů, FChT – 4 body a FF – 2,5 bodu a DFJP rovněž 2,5 bodu. Jsme velice rádi, že je o cvičení stále zájem a že studenti mají chuť cvičit a trávit svůj volný čas pohybem. 

Další zajímavé sportovní akce katedry tělovýchovy a sportu sledujte na facebooku. A zapojte se!

Mgr. Eva Hronová Čaladi
Katedra tělovýchovy a sportu UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět