Upáčkova dobrodružství aneb děti si příměstský tábor KTS velmi užily

27. 09. 2017

„Prázdniny se pomalu blíží ke svému konci, ale Upáček se těší, že ještě pozná nové kamarády.“ Těmito slovy začal sportovní příměstský tábor organizovaný Katedrou tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice. Konal se během posledního prázdninového týdne a více než padesátka dětí si tak vyzkoušela všechna univerzitní sportoviště a zašla také do loděnice nebo do parku Na Špici.

Celkem 54 dětí sportovalo celý týden s naším univerzitním maskotem a toto téma provázelo děti po celý sportovní tábor. Hlavní náplní tábora byl samozřejmě sport, ale děti si například postavily univerzitní městečko, vyrobily si univerzitní tričko nebo vymodelovaly samotného Upáčka. 

Sportovalo se uvnitř i venku

Počasí nám přálo, takže jsme kromě tělocvičen a venkovních sportovišť využili i park Na Špici a areál loděnice, kde se děti svezly na kánoích, prošly bosou stezkou, přelezly lanovou dráhu a závěr tohoto „outdoorového“ dne zakončily táborákem. Dále si malí sportovci vyzkoušeli například in-line brusle, míčové hry, atletickou a gymnastickou přípravu, základy badmintonu, karate, odehráli turnaj v přehazované.

Medaile od Upáčka

Po této týdenní sportovní „přípravě“ je čekal závěrečný překážkový závod, který všechny děti zvládly na jedničku, a proto si zasloužily odměnu a medaili z rukou samotného Upáčka. Děti se do všech aktivit zapojovaly s nadšením a elánem a se zdravým soutěžním duchem. Velice nás těší zájem o tábor a především zájem dětí o prázdninách sportovat a už nyní se těšíme na příští rok.

Mgr. Lenka Doležalová
Katedra tělovýchovy a sportu UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět