Veslaři se na akademických hrách neztratili

25. 07. 2018

Druhý červnový týden proběhly 17. české akademické hry v Brně. Zúčastnilo se bez mála dva tisíce sportovců a soutěžilo se v dvaceti sedmi sportovních odvětvích. Součástí letošních her byla i veslařská regata na brněnské přehradě. Regata byla Akademickým mistrovstvím České republiky a součástí Veslařského poháru 2018. Mezi jejich účastníky nemohli chybět veslaři naší univerzity.

Již po sedmnácté se pořádaly České akademické hry. Letos se jejich pořadatelství ujala Fakulta sportovních studií Masarykovy Univerzity v Brně. Po dvou letech byla součástí her i veslařská regata. Soutěžilo se v pěti disciplínách. Skif mužů a žen, čtyřek s kormidelníkem mužů a žen a čtyřek mix.

Naši veslaři se přihlásili do skifařských disciplín a do mužské čtyřky. Ze zdravotních důvodů museli bohužel skifaři svoji účast vzdát, ale mužská čtyřka ve složení Tomáš Halík, Jindřich Mašín, Jan Němec, David Slovák a kormidelník Veronika Kavanová se odhodláním utkala s pražskými a brněnskými veslaři.

V dobře obsazeném závodě, se naše posádka rozhodně neztratila. Držela se od začátku v čelní skupině. Zhruba v polovině kilometrové trati si favorizované lodě UK a VUT1 vytvořily menší náskok.  Naši borci jeli vyrovnaný závod s posádkou VUT2 a prakticky do posledních metrů nebylo jasné, jak tento souboj o třetí místo dopadne. V závěru závodu ještě prověřila technickou připravenost veslařů zrádná brněnská přehrada a její nevyzpytatelné vlny. V napínavě vyrovnaném finiši pak rozhodla větší technická vyzrálost a větší touha po úspěchu pardubických studentů, kteří tak vybojovali bronzové medaile.

Mgr. Tomáš Macas, Ph.D.
Katedra tělesné výchovy a sportu UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět