Dostihové odpoledne očima kancléřky

20. 06. 2018

Je krásné slunečné sobotní odpoledne. Ve vzduchu je cítit napětí, nervozita, radost z pohybu, vůně čerstvě posekané trávy, ale i paprikových klobás, kůže a slámy. Tribuny se pomalu plní fanoušky, koně již nedočkavě přešlapují ve svých stájích, rektor univerzity drží v ruce pohár pro vítěze, žokejové si připomínají trasu dnešního závodu, moderátoři jsou u svých mikrofonů a sázkaři již podali své tipy. Dostihový závod Univerzity Pardubice může začít.

Cena Univerzity Pardubice, Steeplechase crosscountry IV. kat. – 4500 m, startovala v sobotu dne 9. června před půl čtvrtou odpoledne jako 3. dostih na závodišti v Pardubicích. Startu se účastnilo celkem jedenáct koní a síly byly zpočátku poměrně vyrovnané. Během závodu však došlo k pádu žokeje z koně Eldorado a dva byli zadrženi.

Do cíle tak nakonec dorazilo osm koní, z nich nejrychlejším byl Smajlík se žokejem Jánem Machem, druhý do cíle dorazil Shegerton s žokejem Markem Stromským a třetí doběhl Vernois s žokejem Janem Kratochvílem.

Letošní závod byl tak trochu netradiční. Jednalo se totiž o první závod v současném funkčním období rektora Univerzity Pardubice prof. Ing. Jiřího Málka, DrSc. Společně s ním přišlo dostihové závodníky podpořit i vedení univerzity a jejích fakult a mnoho dalších vážených a milých hostů. Mezi nimi byli například zástupci Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy, členové Správní rady Univerzity Pardubice či rektoři veřejných vysokých škol.

Dostihový závod Univerzity Pardubice je sportovní akcí, která dokazuje, že naše univerzita je nejen vzdělanostní a výzkumné centrum, ale také sportovní a společenské. Příští rok tedy neváhejte a přidejte se také k fanouškům našeho závodu a vychutnejte si atmosféru dostihového závodiště „na vlastní kůži“.

Mgr. Lucie Kašková
Kancléřka Univerzity Pardubice


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět