Univerzita Pardubice získala pohár ve veslování. Vyhrála s velkým bodovým náskokem

20. 02. 2018

Během uplynulého víkendu se jelo v Olomouci třetí kolo prvního ročníku Poháru univerzit v jízdě na veslařském trenažéru 2017/2018. A vítěz prvního ročníku je jasný. Celkové první místo totiž získala Univerzita Pardubice. Favorit z Pardubic se přitom do čela vyšvihl hned po prvním kole poháru. Náskok naši studenti udrželi i dál a výrazně zasáhli do všech dílčích závodů. Mezi závodníky zářily i naše studentky.

Nejprve se závodilo v Ostravě pod taktovkou Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava (VŠB-TUO), kde se jelo první kolo Poháru univerzit 2017/2018. Ostravu tehdy doslova ovládly Pardubice. Organizátorem druhého kola, které se konalo na konci ledna v Pardubicích, byla domácí univerzita. A třetí, poslední kolo univerzitního závodu studentů, uspořádala v polovině února Univerzita Palackého v Olomouci na domácí půdě.

Studentská výprava z Pardubic byla vždy početná

Na všech třech akcích se významně podílely i univerzitní veslařské oddíly, a to s výraznou podporou Českého veslařského svazu. Závodilo se dle pravidel Českého veslařského svazu a České asociace univerzitního sportu. Hlavně díky velké účasti na všech třech akcích se podařilo studentům z Pardubic udržet vedení z prvních dvou pohárových kol. V celkovém pořadí univerzit tak zvítězila naše Univerzita Pardubice před VŠB-TU Ostrava a UK Praha.

V kategorii žen bodovaly studentky z Fakulty chemicko-technologické

Do závodů se zapojilo celkem pět univerzit z České republiky a zúčastnilo se více než 60 závodníků v kategorii jednotlivců a 100 závodníků v kategorii čtyřek.

Z Pardubických studentů se nejvíce dařilo Janě Remešové, která v kategorii ženy lehké váhy obsadila celkové třetí místo, a Anně Kostelníkové, která obsadila celkové třetí místo v kategorii žen. Obě studentky jsou z Fakulty chemicko-technologické.

Všem studentkám a studentům moc gratulujeme!

Univerzita Pardubice vyhrála s velkým náskokem

univerzita

I. kolo

II. kolo

III. kolo

CELKEM

pořadí

UNI Pardubice

1.

VŠB-TU Ostrava

2.

UP Olomouc

UK Praha

3.

VUT Brno

Fotky ze III. kola Poháru univerzit 2017/2018 najdete zde.

Mgr. Tomáš Macas, Ph.D.
Katedra tělovýchovy a sportu UPa