Letní semestr byl plný cvičení

30. 04. 2018

Zacvičit si jógu za doprovodu tibetských mís a gongu, zatancovat si nebo se zúčastnit cvičebního maratonu mohli studenti, zaměstnanci, ale i veřejnost během letního semestru hned na několika akcích.

Cvičení otevřela akce „Vítání jara jógou“ – byla pro všechny, kteří si oblíbili jógu. Lekce vinyasy yogy pod vedením Mgr. Evy Hronové Čaladi a hathajógy s prodlouženou meditací s Michalem Rauerem byly zakončeny meditačním bubnováním, po kterém všichni odcházeli v odpočaté až euforické náladě.  

Cvičení v rytmu tance

Už v zimním semestru se uskutečnil první ročník workshopu s Katedrou tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice aneb dny plné pohybu, který navázal na tzv. Víkendy s aerobikem. Vzhledem k zájmu studentů a studentek se samozřejmě nabízelo akci zopakovat i v letním semestru. Tematicky zaměřené dny se také osvědčily, proto byl systém workshopu stejný.

Pátek roztančila zumba, dále následovaly dvě klidnější hodiny port de bras a výrazového tance. Předtančení taneční skupiny TC Beta naladilo na lekci street dance a poslední hodina byla věnovaná spontánnímu tanci. V sobotu přišli ti, kteří jsou příznivci nejen jógy všech druhů (byla možnost si zacvičit na čtyřech různých hodinách), ale také meditace.

Jako host přijala pozvánku paní Věra Radoňová, jejíž meditační hodina při hře na tibetské mísy a na další drobné nástroje byla naprosto úžasná. Nedělní program byl věnován posilování a všem jeho formám. První hodina v intenzivním tempu Les Milles všechny zahřála a následovala lekce F.I.T. (tzv. functional intensity training) s využitím posilovacích pásů thera band (posilovací guma). Ti, co měli ještě dostatek sil po prvních dvou hodinách, si ještě mohli vyzkoušet cardio trénink a cvičení na TRX a závěrečnou lekci piloxingu.

Maraton v zelené barvě

Poslední z akcí, která je organizovaná dvakrát ročně, byl „Fitness maratón“, který se letos nesl v zelené barvě. Maraton, který se konal před Vánocemi, byl zaměřený na taneční a aerobikové lekce, zatímco teď na jaře si přišli na své ti, kteří mají rádi opět kondiční a posilovací hodiny.

V programu byla lekce s thera bandem, deep work, piloxing, tabata a na závěr slow strech. Z celkového počtu 168 příchozích zvládla všech 5 lekcí téměř třicítka cvičících. Do soutěže Standarta rektora získala nejvíce bodů Fakulta chemicko-technologická. „Jsme rádi, že je o cvičení stále velký zájem. Snažíme se jít s dobou a nabízet studentům aktuální a hlavně funkční formy cvičení, především se zapojením vlastní váhy, ale také s využitím posilovacích pomůcek“, říká Mgr. Eva Hronová Čaladi z Katedry tělovýchovy a sportu, které patří velké díky za organizaci všech tří akcí.

Mgr. Lenka Doležalová, Ph.D.
Katedra tělovýchovy a sportu UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět