Studenti vybojovali 3. místo ve finále ČR v Univerzitní florbalové lize

29. 05. 2018

Podruhé v řadě se v letošním roce Univerzitní florbalové ligy (UFL) podařilo týmu Rychlé šípy vol. 2 nominovat z univerzitního kola do celorepublikového finále, které se konalo v pátek 18. května ve sportovním areálu ČVUT v Praze na Julisce. Rychlé šípy tak dostaly příležitost pokusit se o obhajobu loňského prvenství.

Pořadatelský los přisoudil pardubickému výběru do základní skupiny nejprve tým Praha I. a následně univerzitní výběr Brno 2. První zápas byl téměř po celý svůj průběh pod kontrolou pardubických, kteří soupeři nadělili hned sedm branek a inkasovali pouze jednou. V druhém zápase šlo následně při souboji s týmem Brno 2  již pouze o vybojování lepší výchozí pozice do semifinále za situace již jistého postupu ze skupiny. Vesměs vyrovnaný zápas, kdy se oba dva týmy prezentovaly tvrdou hrou, nakonec skončil remízou 3:3, což ve výsledku znamenalo postup z prvního místa tabulky.

Semifinále proti Brnu

V semifinále došlo na měření sil s týmem Brno I., který obsadil 2. místo v tabulce skupiny B. V zápase, kdy jde o všechno, pardubický tým začal celkem slibně, když vstřelil první branku již po několika odehraných minutách hry. Soupeři se však bohužel podařilo rychle vyrovnat a následně i podruhé reagovat na další vstřelenou branku, čímž udržoval vyrovnané skóre zápasu.

To se ovšem opětovně měnilo po využitém protiútoku soupeře a následně při využití mezery v nezorganizované obraně u standardní situace, kdy jeden z útočníků překvapil brankáře pohotovou střelou na přední tyč. Při následné snaze o zvrácení stavu zápasu docházelo k celé řadě sporných situací na hranici faulu.

Při jedné z těchto situací proběhla menší výměna názorů mezi hráči a rozhodčími, načež bylo rozdáno několik trestů, které poslaly pardubický výběr tři minuty před koncem semifinále do oslabení tři na pět. Celkové skóre semifinále se již nepodařilo překlopit a tak skončilo za stavu 5:3 v neprospěch Rychlých šípů, které se museli spokojit s bojem o třetí místo s výběrem Brno II.

Výhra díky kombinační hře

Poslední zápas byl i přes svůj značně ofenzivní průběh z obou stran spíše v režii pardubického týmu a to i přes to, že inkasoval branku hned po několika úvodních sekundách hry po individuálním průniku soupeře středem obrany. Pardubičtí hráči se snažili soupeře překonat kombinační hrou, které nakonec slavila úspěch a zápas tak skončil za stavu 2:1 ve prospěch pardubických, což znamenalo finální obsazení třetí příčky a tedy opět po roce medailové umístění. Nejlepším střelcem týmu, s celkem pěti vstřelenými brankami, se stal Jakub Kofroň. Celkové prvenství v UFL  2017/18 vybojovala fakulta Stavební ČVUT.

Soupiska týmu B-O-U: Vojtěch Ott - Tomáš Jelínek, Filip Libánský, Petr Listík, Dan Kazda - Jakub Kofroň, Filip Krigovský, Martin Zelený, Otakar Bartůněk, Jan Hrabovský, Ondřej Chmelík

Bc. Jan Hrabovský
Student magisterského oboru Materiálové inženýrství FChT UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět