Do lodí usedli zkušení veslaři i nováčci

5. 05. 2018

Na začátku dubna se studenti i zaměstnanci Univerzity Pardubice účastnili v Roudnici nad Labem jarního výcvikového kurzu ve veslování. Do lodí usedli nejen zkušení, ale i úplní začátečníci.

Třetí ročník kurzu se konalv krásném areálu Labe arény Račice, který je zároveň sídlem Národního olympijského centra vodních sportů ČR. Ke skvělým tréninkovým podmínkám a vynikající kuchyni přispělo také krásné počasí. Akci si pod křídla vzala Katedra tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice.

Na vodě od rána do večera

Výcvik začínal od brzkých raných hodin a trval až do večera. Někteří sportovci se tak dostali na vodu i čtyřikrát denně. Kromě veslování na vodě absolvovali někteří účastníci akce i běžecké tréninky, jízdu na kolečkových bruslích a cyklistiku. Největším přínosem však byly podmínky pro samotné veslování.

Vybójkovaná veslařská dráha, včetně vratného kanálu,  umožnovala stoprocentní soustředění našich veslařů na samotné veslování a umožnila prakticky nepřetržitý pedagogicko-trenérský dohled a zpětnou vazbu na všechny provozované veslařské pohybové dovednosti. Pro veslaře začátečníky bylo jejich úsilí velmi efektivní.

Trénink na závody v Maďarsku

Jedním z hlavních cílů kempu byla příprava univerzitní osmy na brzké sportovní klání v maďarské Budapešti, jehož součástí bude i veslařská regata na dunajském veletoku. Soutěž se bude konat v duchu myšlenky setkání zástupců Visegrádské čtyřky. Českou republiku budou v letošním roce reprezentovat právě veslaři Univerzity Pardubice. Dlužno podoktnout, že všichni účastníci jsou také členy Univerzitního sportovního klubu Univerzity Pardubice.

Mgr. Tomáš Macas, Ph.D.
Katedra tělovýchovy a sportu UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět