Startujeme nový semestr i s kurzy pro všechny generace

18. 02. 2019

Letní semestr, který začíná na Univerzitě Pardubice, nabízí také pokračování vzdělávacích kurzů pro dospělé a seniory. Do organizace přednášek pro rodiče či prarodiče studentů i pro další zájemce se zapojují pravidelně čtyři ze sedmi fakult univerzity.

Přednášky na téma Svět 20. století - část druhá (1945 - 2000) pokračují v rámci Univerzity volného času na Fakultě filozofické. Do ročního kurzu je možné se ještě připojit. Další přednášky plánuje fakulta na začátek března, kdy bude o úpadku a pádu sovětského impéria v letech 1953 - 1991 mluvit proděkan fakulty Mgr. Zbyněk Vydra, Ph.D. a nad méně známými osobnostmi českého umění druhé poloviny 20. století se zamyslí v přednášce nazvané Na hranici umění proděkan doc. Mgr. Pavel Panoch, Ph.D. Kompletní seznam přednášek letní části Univerzity volného času najdete zde.

Ochrana spotřebitele, finanční gramotnost nebo reklama na internetu jsou některými z témat letní části Univerzity třetího věku na Fakultě ekonomicko-správní, do které je možné se také stále přihlásit. Její studenti se dozví také, zda je dobré investovat do drahých kovů nebo jak je na tom česká ekonomika. Součástí výuky je i exkurze do zázemí Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje. Informace ke kurzům a přihlášce zde.

Technický nebo humanitní směr nabízí ve své Univerzitě třetího věku Dopravní fakulta Jana Pernera, která otvírá svoji letní část školy v březnu. První blok je plný zajímavých přednášek z oblasti silniční, železniční, vodní a letecké dopravy, dopravních staveb, dopravního managementu, logistiky, ekonomiky, energetiky, elektrotechniky nebo z ekologie. Přednáší nejen akademici z Univerzity Pardubice, ale také odborníci z praxe. Pro zájemce o nové poznatky ze zdravotnictví, historie, filozofie nebo ty, které baví cestování a psychologie je k dispozici speciálně zaměřená část. Kromě toho fakulta pořádá kurzy fotografování, lukostřelby, sebepoznání nebo Lékárny v přírodě.
Podrobnější informace zde.

Na konci února začne také další část přednášek v rámci litomyšlské univerzity třetího věku, kde zajímavá témata představí akademici z Fakulty restaurování Univerzity Pardubice.
Více informací najdete zde.

 


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět