BYZNYS TREFA: Přihlaste svůj projekt a vyhrajte padesát tisíc!

7. 10. 2014

Druhým rokem se mohou podnikaví studenti Univerzity Pardubice přihlásit do soutěže Byznys Trefa. Kromě rozšíření znalostí potřebných pro úspěšné podnikání, získají kontakty na investory a v případě vítězství i zajímavou finanční částku. Letošní výhry jsou v celkové hodnotě 230 tisíc korun.

Rektor univerzity Miroslav Ludwig vyhlašuje soutěž podruhé v řadě. Posláním soutěže je podpořit podnikatelské aktivity studentů, rozšířit jejich znalosti potřebné k úspěšnému podnikání a zprostředkování kontaktů mezi studenty a investory.

Kdo se může přihlásit

„S podnikatelskými nápady se mohou přihlásit nejen jednotlivci, ale také celé týmy. Podmínkou je dovršení věku osmnácti let, v týmu pak alespoň jeden z členů musí v době uzávěrky soutěže dosáhnout plnoletosti,“ říká k pravidlům soutěže Ing. Karolína Kašparová z Centra transferu technologií a znalostí Univerzity Pardubice a dodává:  „Soutěž je určena výlučně pro studenty Univerzity Pardubice, všech forem a typů studia, včetně zahraničních studentů.“

Byznys trefa je soutěž, kterou druhým rokem vyhlašuje rektor Univerzity Pardubice Miroslav Ludwig a která podporuje podnikatelské aktivity studentů. Hlavním organizátorem je Centrum transferu technologií a znalostí Univerzity Pardubice, letos nově s podporou GoUP Start Up Home Pardubice a akceleračního programu inovační laboratoře Lean Startup podporované Českou inovací, platformou inovátoři.cz a Americkou ambasádou.

Důležitá soutěžní data

Byznys trefa odstartovala 1. října a své podnikatelské záměry a nápady je možné posílat až do 31. prosince, kdy je uzávěrka příspěvků. Na konci ledna příštího roku odborná porota vybere deset nejlepších projektů a finálový večer 19. února odkryje vítěze druhého ročníku.

Ceny pro vítěze

Vítěz si odnese padesát tisíc korun a další hodnotné ceny, mezi kterými bude např. i tříměsíční stáž v jedné ze sponzorských společností či dvoudenní trénink projektového řízení v hodnotě téměř jedenáct a půl tisíc korun.

„Padesátitisícová částka je garantována i pro nejlepší nápad v kategorii chemie a doufáme, že se podaří motivovat k větší účasti v soutěži i studenty Fakulty chemicko-technologické. Velkou novinkou je letos možnost rozvíjet svůj nápad v rámci Inovační laboratoře postavené na principech metodiky Lean Startup, která inovátorům dává směr a poskytuje nástroje k tomu, aby měli větší šanci se svým produktem či službou na trhu opravdu uspět,“ doplňuje informace k výhře Karolína Kašparová.

Pokud chcete přihlásit i svůj nápad, bližší informace k soutěži, pravidlům a podmínkám účasti naleznete na webových stránkách https://vav.upce.cz/ nebo na facebookové stránce https://www.facebook.com/ByznysTrefa.

Vítězem prvního ročníku Byznys Trefy se v loňském roce stal inženýr Josef Brožek, student doktorského studia Elektrotechniky a informatiky na Fakultě elektrotechniky a informatiky. Hodnotící komisi zaujal projektem Anna. Jedná se o speciální software, který usnadní léčbu dětí s diagnostikovanou tupozrakostí.

Bc. Věra Přibylová
Oddělení propagace a vnějších vztahů UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět