Firmy se představily pardubickým vysokoškolákům na KONTAKTU 2014

18. 06. 2014

Veletrh pracovních příležitostí s názvem „KONTAKT “ se stal na univerzitě již tradiční jarní akcí. Letošní třináctý ročník připravili organizátoři z Fakulty ekonomicko-správní a Fakulty chemicko-technologické pro absolventské ročníky a všechny studenty univerzity, kteří se zajímají o možnosti svého budoucího profesního působení, na středu 12. března.

Do budovy univerzitní auly dorazily stovky studentů z různých fakult univerzity, aby zde našli odpověď na otázky typu: Kde najít práci nebo získat stáž po ukončení studia? Jaké požadavky mají zaměstnavatelé? Jakou odbornou praxi studentům nabízejí? Jaké trainee programy existují?

Personální manažeři firem poskytovali studentům poradenství

Na jednom místě měli návštěvníci veletrhu možnost absolvovat individuální setkání se zástupci dvaatřiceti společností působících v různých oblastech hospodářství. Studenti během osobních konzultací s personálními manažery firem se mohli zeptat na podrobné pracovní podmínky i samotný průběh přijímacího řízení, nabídnout personalistům svůj životopis. Studenti nižších ročníků měli možnost získat informace o odborných praxích a stážích nebo si domluvit téma diplomové práce.

Firmy pomohli studentům nahlédnout do praxe

V průběhu dne návštěvníci zhlédli krátké firemní prezentace. Velký zájem byl i letos o individuální konzultace životopisů s personalisty firmy Philip Morris. Studenti projevili zájem také o hodinovou přednášku na téma „Jak nastartovat kariéru dobrým směrem“, kterou přednesli manažeři firmy LMC. V průběhu dopoledne proběhl i zajímavý workshop pro studenty navazujícího magisterského studia organizovaný firmou Lidl., na kterém si mohli účastníci vyzkoušet vytváření marketingové strategie při zavádění nového produktu na trh. V průběhu veletrhu se studenti mohli zapojit do různých soutěží o ceny, které si pro ně firmy připravily a díky tomu si např. studentka FChT  mohla odnést z veletrhu i tablet.

Pro všechny byl připraven katalog s prezentacemi a kontakty na zúčastněné firmy a účastníci akce se tak mohli rámcově zorientovat v aktuální nabídce jednotlivých společností a na stanoviště firem přicházet pro bližší informace.

Zástupci všech zúčastněných firem si pochvalovali dobrou organizaci akce a také zájem studentů.  Poděkování patří proto všem, kteří se na přípravě a zajištění této akce podíleli.

Ivana Veselá, FES
Ing. Iva Ulbrichová, CSc., FChT
organizátorky Kontaktu 2014


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět