Článek o toxických látkách přinesl studentce vítězství

7. 01. 2015

Studentka Fakulty chemicko-technologické Lucie Pražáková zvítězila v soutěži jednoho z nejnavštěvovanějších českých portálů zaměřených na popularizaci vědy Objective Source E-Learning (www.osel.cz) nazvané „Inkubátor autorů populární vědy“.

Tato soutěž vzešla z iniciativy studentů vysokých škol, konkrétně Masarykovy univerzity v Brně, a zúčastnili se jí autoři z Česka a Slovenska. Lucie Pražáková si přízeň čtenářů a uznání odborníků získala prací „Jedovatá spravedlnost“, pojednávající o využití toxických látek v rámci rituálních procesů prokazování viny známých jako „boží soudy“. Její článek od února, kdy byl uveřejněn, do dnešního dne navštívilo více než 10 000 čtenářů. Oceněný text vznikl jako závěrečná práce v rámci předmětu Vybrané kapitoly ze speciální toxikologie.

Kromě Lucie Pražákové se uvedené soutěže za Fakultu chemicko-technologickou zúčastnili i Martin Kašpar s textem „I bonbóny mohou zabíjet“ (13 000 přístupů) a Martina Šeichlová s textem „Toxicita čokolády pro drobné zvířectvo“ (19 000 přístupů).  Vzhledem k tomu, že daný portál je navštěvován zejména studenty a učiteli středních škol, je na místě zmíněným studentům poděkovat i za významný příspěvek k propagaci naší fakulty.

Doc. Ing. Miloslav Pouzar Ph.D.
Oddělení ochrany životního prostředí FChT


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět