Program ERASMUS+ podporovali studenti Fakulty ekonomicko-správní. Komiksem!

11. 09. 2015

Upozornit na možnost výjezdu do zahraničí během vysokoškolského studia se před koncem prázdnin rozhodla Fakulta ekonomicko-správní. Aby přitáhla pozornost současných studentů k nabídce strávit semestr, případně delší část studia v zahraničí, připravila pro ně speciální soutěž. Hlavní roli v ní hrály zážitky, Erasmus, komiks, ale i univerzitní maskot.

Facebookovou soutěž s názvem ERASMUS+ COMICS připravila Fakulta ekonomicko-správní pro všechny současné studenty fakulty, kteří během svého studia absolvovali studijní pobyt či stáž v rámci programu Erasmus+. Úkolem bylo zobrazit život studentů na Erasmus+ formou komiksu nebo foto-příběhu.

O vítězi rozhodlo 345 hlasů

Hlasování probíhalo na fakultní facebookové stránce FES od 1. 7. a nebylo pro zájemce nijak složité. Do soutěže se totiž přihlásili pouze tři studenti. O to kvalitnější byly ale jejich soutěžní příběhy. Vítězem soutěže se stal ten, kdo získal do 10. 7. nejvíce „lajků“. S 345 hlasy nakonec velmi těsně zvítězil Tadeáš Tumpach před Zuzanou Pleskačovou. Jako třetí skončil Jakub Dubravčík.

„Děkuji fakultě za zajímavou soutěž a oběma soupeřům za její dramatický průběh. Musím říct, že mě to velice bavilo a soutěž jsem si až do konce užil. Děkuji také samozřejmě všem, kteří mě podpořili a bez jejichž podpory by byl výsledek jiný. V neposlední řadě patří také dík a velké uznání mé soupeřce a kolegyni s komiksem č. 2, se kterou to byl napínavý souboj až do úplného konce,“ okomentoval své vítězství v soutěži student Tadeáš Tumpach, který na svůj zahraniční pobyt velmi rád vzpomíná.

Obohatit životopis o zahraniční stáž může každý student

Pokud chcete využít možnosti vycestovat a strávit na některé zahraniční univerzitě část svých vysokoškolských studií, neváhejte a informujte se v Centru mezinárodních mobilit Univerzity Pardubice. Pro případnou radu při výběru univerzity se můžete obrátit také na své fakultní koordinátory. Nebo na pracovníky oddělení pro rozvoj a mezinárodní vztahy, které má k dispozici propagační materiály zahraničních univerzit.

Mgr. Zuzana Paulusová