Máte zajímavý projekt? Přihlaste ho do soutěže Byznys Trefa!

9. 11. 2015

Ve středu 4. listopadu byl na Univerzitě Pardubice odstartován již 3. ročník soutěže BYZNYS TREFA. Z pověření rektora univerzity tak učinil prorektor pro vědu a tvůrčí činnost profesor Jiří Kulhánek. Šanci uspět v soutěži mají všichni studenti. Stačí projekt sepsat a přihlásit do 9. března 2016.

Soutěží chce univerzita podpořit podnikatelské aktivity studentů, rozšířit jejich znalosti potřebné k úspěšnému podnikání a zprostředkovat kontakty mezi podnikavými studenty a investory. Autoři těch nejzajímavějších projektů se dokonce mohou těšit na zajímavé ceny i finanční odměny.

Pro koho je soutěž určena?

Své podnikatelské záměry a projekty mohou do soutěže posílat studenti Univerzity Pardubice, a to ze všech forem a typů studia včetně zahraničních studentů. S podnikatelskými nápady se mohou přihlásit nejen jednotlivci, ale také celé týmy. Podmínkou je dovršení věku osmnácti let.

„Naším záměrem je pokračovat v podporování podnikavého ducha našich studentů. Soutěžící si vyzkouší připravit podnikatelský záměr a prezentaci svého projektu investorovi,“ říká k soutěži Ing. arch. Iva Svobodová, vedoucí Kariérního centra Univerzity Pardubice, které soutěž pro podnikavé studenty letos organizuje.

Součástí jsou workshopy i kurz Jak zahájit podnikání

„Soutěž studentům umožní své záměry konzultovat s mentory, zkušenými podnikateli a projektovými manažery, kteří jim s přípravou projektu mohou pomoci. To jsou jedny z hlavních bonusů, které soutěž studentům nabízí, samozřejmě vedle atraktivních cen pro finalisty,“ doplňuje Svobodová.

Studenti se budou moci také přihlásit do kurzu Jak zahájit podnikání, který připravuje pro studenty Kariérní centrum Univerzity Pardubice. Konzultace soutěžícím nabízí i Technologické centrum Hradec Králové. Kromě toho je připravena řada workshopů a vzdělávacích seminářů. Na první z nich je možné zajít již ve čtvrtek 26. listopadu, kde zájemci zjistí, jak připravit Investor Pitch, prezentaci start up projektu pro investora. Více informací zde.

Přihlásit projekt do soutěže můžete do 9. března 2016  

Podnikatelské záměry mohou studenti předkládat až do 9. března 2016, kdy je uzávěrka soutěže. „Po odevzdání soutěžních prací odborná porota vybere deset nejlepších projektů. Během finálového večera, který se uskuteční na přelomu března a dubna 2016, se dozvíme, kdo se stane vítězem třetího ročníku studentské soutěže Byznys Trefa. Výherce si odnese padesát tisíc korun a další hodnotné ceny, mezi kterými bude např. smartphon, vzdělávací kurzy dle vlastního výběru z nabídky partnera a další zajímavé ceny,“ doplňuje k soutěži Byznys Trefa její koordinátorka Iva Svobodová. 

Byznys Trefa je soutěž, kterou třetím rokem vyhlašuje rektor Univerzity Pardubice profesor Miroslav Ludwig a která podporuje podnikatelské aktivity studentů. Hlavním organizátorem je letos nově Kariérní centrum Univerzity Pardubice. Do soutěže se zapojily i partnerské společnosti v čele s Českou spořitelnou, a.s., která je hlavním partnerem. 

Více informací k soutěži, přihlášení, pravidlům a podmínkám účasti naleznou zájemci na webových stránkách soutěže nebo na facebookové stránce.

Mgr. Zuzana Paulusová
Oddělení propagace a vnějších vztahů UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět