Nové IT centrum společnosti O2 má zájem o spolupráci s Fakultou elektrotechniky a informatiky a o její absolventy

26. 10. 2015

Nově vznikající IT centrum společnosti O2 s investicí až 200 milionů korun zaměstná více než 60 expertů. Jde o dobrou zprávu pro Pardubice a především o výbornou vizitku pro pardubickou Fakultu elektrotechniky a informatiky.

Společnost bude potřebovat programátory, vývojáře, systémové analytiky a další kvalifikované lidi z oblasti informačních technologií. Proto si pro sídlo nového centra záměrně vybrala pardubickou lokalitu.

Pozitivní trend

Jak pardubická FEI, tak i hradecká FIM, tedy obě technické fakulty východočeských univerzit budou spolupracovat s telekomunikační společností při výběru zaměstnanců. Právě spolupráce s místními vysokými školami při výběru a přípravě kvalifikovaných pracovníků stále častěji tvoří klíčové kritérium investorů pro výběr lokality. A technické školy jdou příkladem.

„Dlouhodobě spolupracujeme nejen s místními zaměstnavateli, ale také s velkými národními a nadnárodními společnostmi. Dobré uplatnění pro naše absolventy je pro nás hlavní priorita,“ popisuje děkan FEI Simeon Karamazov.

Podle zkušeností z obdobných projektů bývá většina nových zaměstnanců z daného regionu. Své místo by tak v novém IT centru měli od listopadu letošního roku najít zejména místní absolventi a studenti. Rozšíří tím počet zaměstnanců O2 v Pardubicích, kterých je dnes 400.

Dlouhodobé výhody

Nové pozice pro programátory, vývojáře a systémové analytiky s nadprůměrnými příjmy by měly pomoci udržet v regionu nadané studenty a absolventy. Vysoká specializace je tak jednou z cest proti „odlivu mozků“ do Prahy, Brna či dalších center, který výrazně oslabuje regionální ekonomiku.

Naše Fakulta elektrotechniky a informatiky si hodně slibuje od možnosti další spolupráce s odborníky ze soukromého sektoru. Ti mohou obohatit výuku nebo se zapojit do různých výzkumných projektů. „Nejde jen o to, že studenti získají potřebnou praxi, ale často také sami experti z firem projeví zájem podělit se o své zkušenosti v rámci různých přednášek a neformálních setkání,“ uzavírá děkan Fakulty elektrotechniky a informatiky.

Mgr. Josef Horálek, Ph.D.
Katedra informačních technologií Fakulty elektrotechniky a informatiky UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět