Studenti z Británie sbírali zkušenosti na univerzitě v Pardubicích

14. 04. 2015

V rámci spolupráce Jazykového centra Univerzity Pardubice a University of Central Lancashire (UCLAn), která sídlí v anglickém Prestonu nedaleko Manchesteru, se v týdnu od 23. do 27. března uskutečnil interkulturní studentský výměnný pobyt. Na univerzitu dorazilo šest britských studentů.

Spolupráce s univerzitou v Prestonu probíhá již čtyři roky formou týdenních výměnných pobytů. Hlavním bodem celé týdenní studijní cesty bylo poznávání a intenzivní interkulturní komunikace mezi českými a anglicky mluvícími studenty. Proto se kromě výuky účastnili řady dalších společensko-kulturních akcí, při nichž vznikají rozmanité autentické sociolingvistické situace.

Studenti se učili také česky

Studenti přijeli na do Pardubic v rámci předmětu Language and Culture Scheme a během pobytu se účastnili výuky na Fakultě ekonomicko-správní, konkrétně předmětu Human Resources Management a výuky češtiny pro cizince.

„Součástí programu byl interkulturní seminář a prezentace studentů z Prestonu, tak z naší univerzity, prohlídka kampusu a laboratoří Fakulty chemicko-technologické, exkurze do firmy Foxconn, zpracování písemných zpráv o exkurzích, individuální a společný program, který zahrnoval také koncert Komorní filharmonie Pardubice,“ říká k pobytu zahraničních studentů Mgr. Yveta Linhartová, Ph.D., z Jazykového centra Univerzity Pardubice.  

Studenti a studentky jazykového modulu „Language and Culture Scheme“ z University of Central Lancashire mimo jiné navštívili ve dne v úterý 24. března v rámci studijní cesty na Univerzitu Pardubice Ateliér restaurování papíru, knižní vazby a dokumentů Fakulty restaurování v Litomyšli.

Bc. Věra Přibylová
Oddělení propagace a vnějších vztahů UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět