Studentský projekt Angitu má své pokračování

8. 12. 2015

Podnikavý student Fakulty ekonomicko-správní Vojtěch Dlouhý přihlásil vloni svůj projekt Angitu do soutěže Byznys Trefa, pořádané univerzitou na podporu podnikatelských záměrů vysokoškoláků. Soutěž sice nevyhrál, ale na svém projektu nové sociální sítě pracuje dál.

Po měsících příprav a kroků proběhlo v měsíci listopadu finální uživatelské testování nové inteligentní online platformy, která má v budoucnu pomoci mladým lidem po celém světě s budováním osobní kariéry.

Odstraňují se poslední nedostatky

Testování se účastnili žáci Střední školy informatiky a ekonomie DELTA Pardubice, někteří studenti a zaměstnanci univerzity, zejména Fakulty ekonomicko-správní, kde autor projektu doposud studuje, a zástupci personálních oddělení několika společností. Jednou z testujících byla i doc. Ing. Jitka Komárková, Ph.D., proděkanka pro studium a pedagogickou činnost Fakulty ekonomicko-správní, která o platformě řekla: „Jde o velice zajímavou a progresivní myšlenku. Celý systém je výborně promyšlený a líbí se mi velice jednoduché a přímočaré propojení subjektů škola  student – firma. To je přesně to, co naši studenti a absolventi potřebují, a proto tento projekt naše fakulta podporuje.“ Druhý zátěžový test odhalil mimo jiné problém s registrací a  testující přednesli 45 požadavků na opravy, které budou v nejbližší době odstraněny.

Za projektem stojí Vojtěch Dlouhý, student Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice, který svůj podnikatelský záměr poprvé prezentoval ve studentské soutěži univerzity Byznys Trefa, kde nakonec obsadil 3. místo. Tým 8 studentů v čele s Vojtěchem Dlouhým a Janem Tichým z Univerzity Karlovy v Praze pracuje na projektu nepřetržitě již 10 měsíců.

Co je Angitu a co umí?

Angitu je inteligentní on-line platforma, která bude propojovat studenty středních a vysokých škol, firmy a univerzity s cílem pomoci studentům najít odpovídající pracovní příležitosti již v době jejich studia a firmám usnadnit nábor kvalitních zaměstnanců. Na základě sdílení pracovních zkušeností, realizace projektů a relevantní zpětné vazby Angitu bude studentům zprostředkovávat nabídky práce, odborné stáže a další formy spolupráce s českými i zahraničními firmami. V polovině příštího roku by měl být hotová neuronová síť, která pomůže studentům s identifikací a konkretizací jejich životních snů a cílů a následným plněním.

Technologicky spolupracujeme s Microsoftem pomocí programu BizSpark pro začínající Start-UPy. Podporu jsme získali i od CzechInvestu, a to formou coachingu v rámci programu CzechEkoSystem,“ doplňuje student Vojtěch Dlouhý.

Projekt Angitu má sjednané mediální partnerství se 17 vybranými univerzitami, například s UHK, ČZU, VŠCHT, UTB, CEVRO institut, AAU, UNYP a další. Spuštění ostré verze je plánováno na začátek nového roku. 

Mgr. Nela Dosedělová
Fakulta ekonomicko-správní UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět