Třetí ročník soutěže Byznys Trefa vyhrála netradiční počítačová hra

7. 04. 2016

Mezi vítěze studentské soutěže podnikatelských projektů Byznys Trefa se opět zařadil student Fakulty elektrotechniky a informatiky. Se svým projektem obstál i ve třetím ročníku soutěže, a to v konkurenci osmi dalších záměrů. Kromě cenných zkušeností a kontaktů si vítěz odnesl finanční odměnu a další zajímavé ceny.

Finále 3. ročníku soutěže proběhlo v poslední březnový den a porota jako vždy neměla lehký úkol. Čekalo na ni devět prezentací, a tak kromě samotného projektu hodnotili také vystoupení soutěžících studentů a schopnost zaujmout a přesvědčit případné investory. Jako vítězný vybrala porota podnikatelský záměr Středověk nebyl nikdy tak reálný, který prezentoval student Fakulty elektrotechniky a informatiky Jakub Hamerník. Jedná se o počítačovou hru, která obrací naruby všechny současné trendy. Postavte hrad, nebo dobijte hrad jiného hráče – co nejrychleji a s minimálním počtem jednotek.

Ceny získali i další soutěžící

„Vítěz získal finanční odměnu, kterou do soutěže vložil její hlavní partner – Česká spořitelna, a.s., a také další hodnotné ceny jako např. smartphone, vzdělávací kurzy partnerů dle vlastního výběru a další zajímavé ceny. Kromě vítěze získaly odměny také projekty, které se umístily na druhém, třetím i čtvrtém místě,“ komentovala odměny pro vítěze organizátorka třetího ročníku soutěže Ing. arch. Iva Svobodová z Kariérního centra Univerzity Pardubice.

Jako druhý nejlepší byl vyhlášen projekt studenta Dana Hamerníka z Fakulty elektrotechniky a informatiky Systém pro mechatronickou rehabilitaci končetin nabízející jednoduchou změnu principů, která dokáže vytvořit rehabilitační pomůcku pro lidi po úrazu nebo mozkové příhodě. Třetí místo získal se svým projektem loňský vítěz soutěže Lumír Gago. Letos se přihlásil s projektem Konstrukce simulátorů, který umožňuje rozšířit počítačové simulátory jako takové. Na čtvrté místo obodovala porota projet Davida Janeby a Zdeňky Eichlerové  Uni-W, jehož cílem je organizování odborných workshopů firem pro studenty univerzity.

Porota vybírala celkem z devíti projektů

Letos byla soutěž propojena také s kurzem kariérního centra Jak zahájit podnikání. Do soutěže se tak přihlásili i studenti, kteří dochází do tohoto kurzu. Porota tak nakonec dostala na stůl celkem devět podnikatelských záměrů. O její pozornost se kromě vítězných projektů ucházelo ještě dalších pět: 1- My víme, jak být efektivní se zaměřuje na nabídku služeb v oblasti analýz. 2- OceanTutorials.com – moře kurzů řeší nákup a prodej video-kurzů. 3- Projekt „Freelanders“ přichází s možností uplatnění studentů jako specialistů během studia, a to zcela novým způsobem. 4- Projekt „Mikro-pivovar“ přináší návrh zařízení na autonomní výrobu piva. 5- O co se jedná v projektu „Krejčovství online“, je patrné již z jeho názvu.

Více informací o soutěži Byznys Trefa najdete na webových stránkách soutěže nebo na její facebookové stránce.

Posláním soutěže Byznys Trefa je podpořit podnikatelské aktivity studentů, rozšířit jejich znalosti potřebné k úspěšnému podnikání a zprostředkovat kontakty mezi nimi a investory. Soutěž letos organizovalo Kariérní centrum Univerzity Pardubice za podpory společností: Česká spořitelna, a.s., Contipro Pharma, a.s., OZM Research, s.r.o., Experia Group, s.r.o., eBrána, s.r.o., CzechInvest, Krajská hospodářská komora Pardubického kraje, Technologické centrum Hradec Králové, ICT Alliance. Mediálním partnerem je deník Mladá fronta DNES.

Mgr. Zuzana Paulusová
Oddělení propagace a vnějších vztahů UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět