Smích v aule? Studenty bavil cestovatel Ladislav Zibura

15. 03. 2016

Studenti Univerzity Pardubice ve spolupráci s profesorem Karlem Rýdlem, děkanem Fakulty Filozofické, v úterý 8. března uspořádali diskusní setkání s novodobým poutníkem a bavičem Ladislavem Ziburou. Do auly si cestu za ním našlo přes 200 studentů a ti, co se dostavili, určitě nelitovali.

První hodina patřila Láďovi a jeho prezentaci fotek od útlého dětství až po samotné střípky z jeho cest a vysvětlení, jak se vlastně ke svým poutím dostal. Poté následovaly dotazy, jak publika, tak i dotazy položené přes webovou aplikaci sli.do. Diskusní setkání nabídlo hned několik komických momentů, zvláště s Láďovou inspirací posledních dnů, kterou se stal youtuber BETON SVALY.

A jak jsem viděl setkání já jako organizátor?

Láďu jsem poznal na přednášce v Brně a měl jsem možnost vidět i jeho jiná vystoupení, čili pro mě byl zárukou dobré zábavy. Slovo dalo slovo a po zhruba dvou měsících jsme se domluvili. Důvodem pořádání diskusního setkání bylo, že jsem chtěl zprostředkovat nejen život a zážitky z cest, ale i plány tohoto velmi zajímavého a inspirujícího člověka. Podobných přednášek zajímavých hostů, kteří dokáží inspirovat, ale zároveň i pobavit, není nikdy dost.

Bc. Jan Kolařík
student Dopravní fakulty Jana Pernera


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět