Dinner in the Dark aneb Jaké je to jíst potmě?

2. 05. 2016

Již podruhé si studenti Univerzity Pardubice pod taktovkou ESN Pardubice mohli vyzkoušet, jaké to je „večeřet potmě“. Oproti první večeři, která byla určena pouze pro zahraniční studenty naší univerzity, se ta druhá otevřela i studentům českým. A dle ohlasů opět nezklamala.

Hlavní myšlenkou bylo nasimulovat situaci z běžného prostředí slepého člověka. „Jaké to je jíst po slepu? Jak se nejlépe vypořádat s talířem, na kterém na vás čeká chutné překvapení v podobě kuřecího steaku s hranolkami a zeleninovou oblohou, když jsou vaše oči zavázány?“ Jednoduše.

Na chvíli v kůži slepých

Studenti se s velkou vervou zapojili do získávání nových zkušeností, jak využít pro činnost veškeré ostatní smysly, krom zraku. Nejčastěji používaným kompenzátorem vidění byl hmat a samozřejmě chuť. Nejdůležitější bylo si svůj úlovek na stole najít, a poté koordinovat pohyby rukou s příborem. Občas se některý ten kousek z talíře objevil pod stolem nebo u souseda sedícího hned vedle.

A jaké to bylo? „Bylo to úžasné, ale velmi těžké!“ Není divu, vždyť jídlo, které máme před sebou, obvykle jíme pouhým zrakem. Náš zrak je tedy prvním hodnotitelem a je jednoznačné, že jídlo musí i na první dojem vypadat dobře, až poté se do hry zapojuje čich a jako poslední chuť.

Zapojila se i menza

Jsme rádi, že se tato akce povedla, že jsme zahraniční i české studenty od zavázaných očí neodradili a právě naopak je vtáhli do temna, které je pro některé z nás součástí života. Těšíme se a již dopředu plánujeme další takovouto akci. Chtěli bychom poděkovat za podporu Správě kolejí a menzy Univerzity Pardubice a jejich příjemnému personálu za ochotu a úsilí, kterými k naší akci přispěli.

Akce je tradiční součástí mezinárodního projektu ESN s názvem ExchangeAbility.

Patricie Ulvrová
studentka Fakulty chemicko-technologické, členka ESN Pardubice


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět