Firmy se představily pardubickým vysokoškolákům na KONTAKTU 2016

22. 03. 2016

Veletrh pracovních příležitostí „KONTAKT“ se stal na Univerzitě Pardubice již tradiční jarní akcí. Letos připravily organizátorky z Fakulty ekonomicko-správní a Fakulty chemicko-technologické pro absolventské ročníky a všechny studenty univerzity, kteří se zajímají o možnosti svého budoucího profesního působení, již patnáctý ročník v řadě.

Do budovy univerzitní auly dorazily ve středu 16. března stovky studentů z různých fakult univerzity, aby zde našli odpověď na otázky typu: Kde najít práci nebo získat stáž po ukončení studia? Jaké požadavky mají zaměstnavatelé? Jakou odbornou praxi studentům nabízejí? Jaké trainee programy existují? a další.

Studentům se představilo 35 firem a společností

Na jednom místě měli návštěvníci veletrhu možnost absolvovat individuální setkání se zástupci 35 společností působících v různých oblastech hospodářství. Studenti se mohli při osobních konzultacích s personálními manažery firem zeptat na podrobné pracovní podmínky i na samotný průběh přijímacího řízení a nabídnout personalistům svůj životopis. Studenti nižších ročníků měli možnost získat informace o odborných praxích a stážích nebo si domluvit téma diplomové práce.

Pohovory nanečisto i konzultace životopisů

V doprovodném programu, který probíhal po celou dobu veletrhu, mohli návštěvníci např. konzultovat podobu svého životopisu s odborníky, vyzkoušeli si pohovor nanečisto, zúčastnili se workshopu „Time management“ nebo připravených přednášek. Zástupci firmy Czech-Us přiblížili studentům možnosti práce a studia v zahraničí, personalistky firmy GRAFTON vysvětlily, jak se prezentovat na sociálních sítích, zástupce Svazu průmyslu představil studentům i zástupcům firem systém registru studentských praxí a stáží. V průběhu veletrhu se studenti mohli zapojit do různých soutěží o ceny, které si firmy pro ně připravily.

Přehledný katalog s kontakty

Pro návštěvníky veletrhu byl připraven katalog s  kontakty na zúčastněné firmy. Účastníci akce se tak mohli rámcově zorientovat v aktuální nabídce jednotlivých společností a na stanoviště firem přicházet pro bližší informace.

Zástupci zúčastněných firem si pochvalovali dobrou organizaci akce a také zájem studentů. Poděkování patří proto všem, kteří se na přípravě a zajištění této akce podíleli.

Ivana Veselá, Fakulta ekonomicko-správní
Iva Ulbrichová, Fakulta chemicko-technologická
organizátorky Kontaktu 2016


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět