Rekord na kolejích: V pokoji „dřepovalo“ 88 studentů

21. 03. 2016

Parta studentů Univerzity Pardubice ve složení Jakub Vambera, Míra Nepovím, Vašek Štancl a Jan Kolařík se jednoho večera rozhodla uspořádat pokus o rekord na vysokoškolských kolejích. A tak v úterý 15. března vypukly na pardubických kolejích nečekané stěhovací manévry doprovázené koordinovanou kumulací studentů, na jejichž konci je zápis do České knihy rekordů.

Nápad na rekord vznikl zcela spontánně právě na jednom z pokojů při myšlence, kolik lidí by se na pokoj mohlo vejít. A tak se přistoupilo k praktickému pokusu. Oslovili jsme paní Evu Macháně ze Správy kolejí a menzy Univerzity Pardubice, které se nápad líbil a která velmi pomohla i s jeho realizací. Po souhlasu kolejí byla kontaktována Česká kniha rekordů, za kterou na místo dorazil odpovědný dozor – komisař Miroslav Marek. Vybrali jsme pokoj o rozměrech necelých 15 m² a naše akce mohla začít. 

Jak rekord probíhal?

Předem oslovení studenti se v úterý 15. března sešli na recepci kolejí Univerzity Pardubice a úderem 18. hodiny se již zapisovali na prezenční listinu. Když již chodba před pokojem byla velice slušně zaplněna, jednoho z účastníků ovládla na chvilku hysterie. „To není možný, abychom se tam narvali, to nedáme.“ Organizátory to, ale nevyvedlo z koncentrace a pokračovalo se dál. Když se ovšem mělo začít vcházet dovnitř, došlo na zajímavý moment, většina z účastníků nechtěla do pokoje mezi prvními, aby se nemuseli mačkat tak dlouho. Po pár minutách se ale vše dalo do pohybu a pokoj se začal plnit. 

Ve dveřích pan komisař pilně počítal vcházející studenty a jeho počítadlo se zastavilo na čísle 88, které však nemělo být konečné, jelikož v pokoji ještě zbylo dosti místa, avšak žádní jiní účastníci nebyli k dispozici, a tak došlo k rozhodnutí rozšířit rekord na „největší počet studentů na pokoji vysokoškolských kolejí, kteří udělali dřep“. Aby byl rekord uznán, museli v této pozici setrvat po dobu 10 vteřin a to už bylo výrazně těsněji. Pro všechny případy ale byly na místě přítomny i sličné záchranářky.

Kdo se zúčastnil, rozhodně nelitoval

Každý účastník obdržel pásku s volným vstupem a drinky zdarma na afterparty, kterou organizoval Jakub Vambera alias DJ Vambi. Nechybělo závěrečné skupinové foto a jako dárek láhev piva od místního pivovaru Pernštejn, který tuto akci podpořil. Teď už visí ve vzduchu jen jediná otázka: Kdo nás překoná?

Bc. Jan Kolařík
student Dopravní fakulty Jana Pernera


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět