Studenti podpořili zimní Srdíčkové dny

16. 12. 2016

Tradičně na podzim se univerzita připojuje ke sbírce Srdíčkové dny, které pomáhají vážně nemocným dětem. Letos se sbírka konala v týdnu od 5. do 9. prosince a zapojili se do ní i studenti Univerzity Pardubice. Po čtyři prosincová dopoledne prodávali srdíčka v kampusu. Cestu za nimi tak našli studenti i zaměstnanci.

Tuto charitativní akci si pod svá křídla vzala Studentská rada Univerzity Pardubice. Studenti naší univerzity tak nabízeli k zakoupení například plastová srdíčka, barevné přívěšky na klíče nebo jednu porci dárkového balení mleté kávy Brazil Santos. Cestu za nimi si k univerzitnímu bufetu našlo od pondělí do čtvrtka vždy mezi 10. do 12. hodinou desítky zaměstnanců i studentů. Přispěli tak na konto vážně nemocných dětí částkou 2 553 Kč, za což jim Život dětem srdečně a s úctou děkuje. Děkujeme i my všem, kteří se do sbírky zapojili!

Pomoc nemocným dětem

Výtěžek sbírky je určen na pomoc dětem se závažnými onemocněními, které jsou stabilně odkázány na domácí péči svých rodičů, a to konkrétně na pořízení rehabilitačních a kompenzačních pomůcek, na úhradu zdravotnického materiálu, speciální výživy, rehabilitačních pobytů a dalších.

Sbírku každoročně organizuje občanské sdružení Život dětem, které se snaží pomáhat nemocným dětem formou zkvalitnění zdravotnické a přístrojové techniky na dětských odděleních nemocnic nebo také přímo, a to darováním hraček, knížek, pořízením hezkého nábytku na dětská lůžková oddělení, pořádáním besídek pro děti, které jsou dlouhodobě upoutány na lůžku nebo hrazením příspěvků na pořízení invalidních vozíčků a rehabilitačních pomůcek.

Mgr. Zuzana Paulusová
Oddělení propagace a vnějších vztahů UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět