Student „FESky“ zvítězil v prestižní britské soutěži pro studentské inovátory

19. 09. 2016

Student 3. ročníku Fakulty ekonomicko-správní Jakub Zimola, který v současné době studuje na partnerské britské univerzitě University of Central Lancashire ve Velké Británii, se dostal mezi 7 oceněných studentských inovátorů a odnesl si finanční odměnu £ 5 000 na další rozvoj svého nápadu. Rozvinul tak svůj květnový úspěch při prezentaci na Univerzitě Pardubice.

Pořádající nezisková organizace JISC, působící v oblasti digitálních inovací vzdělávacích systémů  a výzkumu, spolu se svými partnery uspořádala v srpnu 2016 již čtvrtý ročník soutěže Summer of Student Innovation, které se tradičně účastní studenti nejprestižnějších britských univerzit. Vítězům pomáhá s realizací jejich nápadu i s uvedením na trh a rovněž jim zprostředkuje praktické zkušenosti v oblasti kreativního designu, výzkumu, podnikatelství a řízení projektů.

Máte nápad? Mluvte o něm a začněte na něm pracovat! Jako Jakub

Vítězné nápady se přitom soustředí na řešení problémů v oblasti vzdělávání, které studenti sami zažívají. Jakubův Survey exchange nabízí kvalitní platformu pro studenty a jejich výzkum, kde vyplňování dotazníků funguje na základě reciprocity a unikátního bodového systému. Podrobný popis v angličtině naleznete na stránkách The Student Ideas Competition

Projekt prezentoval i v Česku

Jakub navázal na svůj květnový úspěch na půdě pardubické univerzity. Své projekty tehdy prezentovalo pět studentů z několika zemí v rámci programu Language and Culture Scheme, který pořádá Jazykové centrum Univerzity Pardubice. Podařilo se mu srozumitelně představit a obhájit svůj nápad před porotou odborníků, která sestávala z děkanky Fakulty ekonomicko-správní docentky Romany Provazníkové, odborníka na leadership management Davida Leeminga z UCLan, manažerů společnosti Nonstop Recruitment Dušana Palkoviče a Olivera Donoghue, Iaina Sellerse  z Portland trust a Glenna Spickera, majitele sítě Burrito Loco a Muzea komunismu v Praze.

A jak popisuje svou cestu k úspěchu sám Jakub? Podívejte se!

Mgr. Irena Podlásková
Jazykové centrum UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět