Budoucí ekonomové znovu uspěli v burzovní hře StudentBroker

18. 07. 2016

Studenti Fakulty ekonomicko-správní zopakovali v letošním roce soutěže StudentBroker podobný úspěch jako studenti v minulém roce. Co do počtu oceněných studentů byl minulý ročník mimořádně úspěšný, z deseti celkově hodnocených míst obsadili studenti Univerzity Pardubice celkem sedm z nich. Letošní investoři stejný úspěch zopakovali a dokonce ještě s lepšími výsledky.

Studijní interaktivní program simuluje reálné obchodování na vybraných světových burzách v Německu, USA, Polsku a České republice. Na začátku získá každý účastník jeden milion korun pro investice do českých a zahraničních akcií a padesát tisíc dolarů pro obchody s deriváty. Během letního semestru studenti s akciemi a deriváty obchodují a snaží se co nejvíce zhodnotit.

Výsledky se po semestru vždy vyhodnotí a ti nejlepší jsou odměněni věcnou cenou. Většinou se jedná o odborné ekonomické publikace, vyhrát se dá ale i notebook či tablet. Interaktivní program připravily RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a Fio banka.

Studenti bodovali mezi jednotlivci

Letos se v jarní části zapojilo šest vysokých škol a univerzit z České republiky. Hodnoceny byly jen tři, a to z důvodu, že ostatní zúčastněné školy nenaplnily třídy více než pěti účastníky.

Hodnocení mezi jednotlivými studenty bylo pro naši univerzitu velice příznivé. V rámci obchodování s deriváty se do první pětky dostali hned čtyři hráči, kteří obsadili druhé, třetí, čtvrté a páté místo. Účastnice s přihlašovacím jménem Hovorková, která skončila na druhém místě z naší univerzity, zhodnotila svoje derivátové obchody o 127 %, byla předstihnuta pouze jedním studentem z Univerzity Hradec Králové, který zhodnotil své portfolio o 135 %.

V rámci akciových trhů se do první pětky dostali hned tři hráči, když obsadili první, druhou a třetí příčku. Nejlepším účastníkem a zároveň i vítězem se stal student s přihlašovacím jménem Rosulek z Univerzity Pardubice, který disponoval majetkem ve výši 1 147 835 Kč a získal hodnotnou cenu v podobě notebooku včetně odborné ekonomické publikace taktéž od společnosti Fio. Všem úspěšným studentům předali ceny včetně finanční odměny za reprezentaci fakulty také děkanka Romana Provazníková spolu s proděkanem Zdeňkem Brodským.

Studenti Univerzity Pardubice se do programu StudentBroker zapojili i v předchozích letech a mezi jednotlivci byli vždy úspěšní. V roce 2012, 2013, 2014 a 2015 vždy dosáhli na hodnocená místa v obou kategoriích.  

StudentBroker není jen hra, ale i cesta k zaměstnání

Tato burzovní hra dále otevírá některým studentům brány zaměstnání nejen ve společnosti Fio, ale i v dalších finančních institucích. Spolupráce se společností Fio je na vysoké a profesionální úrovni. Dokládají to pracovní výkony již zaměstnaných absolventů v uvedené společnosti, kteří se významně podílejí na úspěchu této společnosti, včetně nových absolventů, kteří jsou posíláni pravidelně na pracovní pohovory, jak dodává Ing. Josef Novotný, Ph.D., jenž vede semináře a přednáší problematiku Finančního investování na Fakultě ekonomicko-správní.

Ing. Josef Novotný, Ph.D.
Ústav podnikové ekonomiky a managementu FES


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět