Vysokoškoláci se na veletrhu KONTAKT 2017 poohlédli po budoucím zaměstnavateli

20. 03. 2017

Setkání se zástupci téměř padesáti různých společností zprostředkoval studentům naší univerzity veletrh pracovních příležitostí KONTAKT. Ten se stal již tradiční jarní univerzitní akcí. I pošestnácté přilákal absolventské ročníky a všechny studenty zajímající se o možnosti svého budoucího profesního působení. A to jak do univerzitní auly, tak nově také do foyer Fakulty chemicko-technologické.

Kde najít práci nebo získat stáž po ukončení studia? Jaké požadavky mají jednotliví zaměstnavatelé? Jakou odbornou praxi nebo stáž studentům nabízejí? Jaké trainee programy existují? Jak vylepšit svůj životopis a co všechno v něm uvádět?

Letos na dvou místech

Pro odpovědi na tyto a spoustu dalších otázek týkajících se budoucího uplatnění a situace na trhu práce si studenti z různých fakult Univerzity Pardubice mohli přijít ve středu 15. března do budovy univerzitní auly a letos nově také do foyer Fakulty chemicko-technologické, kde byl veletrh pracovních příležitostí KONTAKT 2017 otevřen od 9 do 15 hodin. Představilo se zde celkem 47 zástupců společností působících v různých oblastech hospodářství.

Studenti se osobně představili personálním manažerům jednotlivých firem, mohli jim předat svůj životopis a zeptat se na podrobné pracovní podmínky i samotný průběh přijímacího řízení. Mohli si domluvit i jinou spolupráci či stáž. Vyzkoušet si, jak sami sebe prezentovat, co nabídnout, na co si dát pozor, ale hlavně získat potřebné kontakty a zorientovat se v nabídce a poptávce aktuálních pracovních pozic.

Značka: Životopis s sebou

V doprovodném programu si v průběhu dne studenti mohli vyzkoušet, jak vypadá pohovor nanečisto. Velký zájem byl i letos o individuální konzultace životopisů s personalisty firmy Philip Morris. Zástupkyně firmy GoodCall For Talent v přednášce vysvětlila, jak dnes probíhá online lov talentů ve firmách a poradila, jak si úspěšně najít práci prostřednictvím největší profesní sítě LinkedIn.

Studenti na veletrhu našli i nabídku pracovních stáží, které nabízí projekt Stáže s Cestou pro mladé. Nabídku práce i studia v zahraničí zprostředkovali zástupci firmy Czech-Us a studentská organizace IAESTE. V průběhu veletrhu se studenti zapojovali do různých soutěží, které si pro ně firmy připravily. S malým zájmem ze strany studentů se setkaly jen firemní prezentace a připravené workshopy. 

Získané kontakty se budou hodit

Každý návštěvník veletrhu získal katalog s kontakty na zúčastněné firmy. Studenti se tak mohli rámcově zorientovat v aktuální nabídce jednotlivých společností a na stanoviště firem si již přijít pro konkrétní informace.

Veletrh pracovních příležitostí KONTAKT organizují pro studenty Univerzity Pardubice její dvě fakulty – fakulta ekonomicko-správní a chemicko-technologická – každoročně. Zástupci všech zúčastněných firem pochválili dobrou organizaci a také zájem studentů. Poděkování patří proto všem, kteří se na přípravě a zajištění této akce podíleli.

Ivana Veselá a Iva Ulbrichová
organizátorky Kontaktu 2017 z FES a FChT


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět