Studenti poosmé pořádali konferenci SOCIOCON

16. 05. 2017

V Pardubickém Divadle 29 se ve čtvrtek 4. května 2017 konal již osmý ročník studentské konference, která nese název Sociocon. Pod vedením Katedry sociálních věd Fakulty filozofické Univerzity Pardubice se představili studenti, vyučující a hosté se svými projekty, terénními výzkumy, filmy či závěrečnými pracemi.

Zahájení akce se zúčastnil pan prorektor prof. Petr Vorel a paní proděkanka prof. Milena Lenderová. První z nich spolu s vedoucím katedry sociálních věd dr. Adamem Horálkem letošní ročník zahájili úvodním slovem. Poté se již rozběhl vlastní program.

Zranitelní a mocní

Letošní ročník dostal podtitul „Zranitelní a mocní“ a jednotlivé příspěvky byly zaměřeny na aktuální témata, která byla rozdělena do třech bloků. Hosté se tak mohli dozvědět něco o ukrývání a přetváření své identity na internetu, mohli diskutovat o tom, jak Romové získávají občanství u nás i v zahraničí.

Terénní výzkumy studentů

Mluvilo se také o českých ženách, které konvertovaly k islámu a o tureckém obchodu s růžovým olejem. Byli jsme seznámeni s terénními výzkumy studentů Sociální antropologie a zhlédli jsme studentský film, který nám ukázal, jak probíhají terénní výzkumy této katedry. V neposlední řadě jsme se také dozvěděli o tom, jak probíhá semestr na tchajwanské National Dong Hwa University.

Divadelní telenovela studentů

V samém závěru se představili studenti se svým divadlem, které uzavřelo letošní ročník.

Rádi bychom poděkovali za hojnou účast na naší konferenci a již teď se můžete těšit na příští, již devátý ročník, který proběhne opět za rok v květnu.

Bc. Anna Voralová
studentka oboru Sociální antropologie FF


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět