Zahraniční studenti z Pardubic vyhráli první ročník cestovatelské soutěže

10. 02. 2017

Pro pardubické zahraniční studenty nebyla lednová Farewell party pouze ve znamení loučení s Pardubicemi, ale byl to také důvod k oslavě. Dva týmy složené z pardubických zahraničních studentů totiž dosáhly velkého úspěchu, když bodovaly v celorepublikové cestovatelské soutěži CZECH IT! Challenge. Pobraly mezi 32 přihlášenými týmy hned dvě vítězná místa.

V soutěži měla družstva na výběr z padesáti úkolů, za jejichž plnění obdržela bodové ohodnocení. 32 soutěžních týmů stihlo za dva měsíce splnit celkem 146 úkolů. Nejvíce bodů – 275 – posbíraly pardubický tým FRAMORO, složený ze studentek z Francie, Rumunska a Moldávie, a Čtvrté patro reprezentující Univerzitu Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, které se společně staly vítězi prvního ročníku. Třetí příčku obsadilo družstvo řeckých a španělských studentů HCN CREW.

Badíci připravili Memory books

Na ceremoniály došlo 23. ledna, při nichž tříčlenné vítězné týmy obdržely ceny v celkové hodnotě 35 000,- Kč. Kromě toho byly oceněny také nápadité prezentace a kuchařské umění během národních večerů. Třetí místo v této soutěži obsadili Řekové, druzí byli Litevci a vítězi se stali studenti ze Španělska.

Velkou událostí pro zahraniční studenty bylo také získání Memory books, které si pro ně připravili jejich badíci. Všichni si tak mohli v tištěné podobě zavzpomínat na výlety a aktivity, kterých se v zimním semestru s ESN Pardubice účastnili, a v budoucnu si je tak znovu připomenou.

Podpora mobility zahraničních studentů v Česku

Zahraniční studenti se v Pardubicích během svého pobytu rozhodně nenudí. Starají se o ně studenti ze studentské organizace ESN CZ (Erasmus Student Network Czech Republic). Její badíci pomáhají zahraničním studentům zorientovat se na pardubické univerzitě v prvních dnech a připravují pro ně nejrůznější aktivity v průběhu celého semestru. Podporují a současně propagují tuzemské mobility u zahraničních studentů, kteří absolvují své studium na Univerzitě Pardubice, potažmo v České republice.

Cestovatelská soutěž znovu v březnu

Druhý ročník soutěže startuje v březnu, tak uvidíme, jak se pardubickým zahraničním studentům povede tentokrát.

Cílem jednotlivých soutěžních úkolů bylo prohloubit zážitkovou formou povědomí zahraničních studentů o českých tradicích, zvycích a turistických zajímavostech. Mezi nejoblíbenější úkoly patřilo například pojídání tvarůžků na olomouckém náměstí, návštěva Macochy, focení s bílými tygry v Liberci či s nutriemi v Hradci Králové a focení s podpisem Usaina Bolta ve Vítkovicích. 

Mgr. Zuzana Paulusová
Oddělení propagace a vnějších UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět