Studenti FEI bodovali v tvůrčí a odborné soutěži

7. 06. 2018

Tři studenti Fakulty elektrotechniky a informatiky byli úspěšní v mezinárodní Soutěži tvůrčí a odborné činnosti (STOČ 2018). Za vynikající umístění získali také stipendium.

Soutěž je určena pro studenty středních a vysokých škol z oblasti aplikované informatiky, automatizace a mechatroniky. Soutěže se účastnilo celkem 40 studentů vysokých škol v 5 odborných sekcích z České republiky, Slovenska a Polska a 13 studentů středních škol z tuzemska ve dvou sekcích. Naši univerzitu úspěšně zastupovali tři studenti.

Studenti na „bedně“

Jan Vojta z katedry řízení procesů obsadil třetí místo v sekci Aplikace systémů řízení s příspěvkem Rychlost implementace estimátoru stavu v zařízení Arduino Due. Petr Vaníček ze stejné katedry uspěl v sekci Mechatronika a robotické systémy s příspěvkem Mapování prostoru za využití robotické platformy a odnesl si druhou příčku. Na pomyslný nejvyšší stupeň dosáhl Ondřej Beneš z katedry informačních technologií v sekci Informační systémy, virtuální realita s příspěvkem Aplikace pro smart detekci výrobních vad.

Stipendium za úspěch

Všichni úspěšní studenti obdrželi finanční odměnu a dar od sponzorů soutěže. Fakulta elektrotechniky a informatiky studentům za vynikající tvůrčí činnost udělila stipendium ve výši patnáct, deset a osm tisíc korun. Zástupci fakulty se aktivně účastnili i organizace soutěže. V porotě v sekci Aplikace systémů řízení pracoval profesor Taufer a v sekci Informační systémy docent Javůrek, oba z Katedry řízení procesů.

23. ročník soutěže studentů středních a vysokých škol se konal 26. dubna na Strojní fakultě Vysoké školy báňské (SF VŠB) – Technické univerzity v Ostravě ve spolupráci s Fakultou aplikované informatiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Soutěž organizačně zabezpečila Katedra automatizační techniky a řízení SF VŠB.

 

doc. Ing. František Dušek CSc.
Proděkan pro vzdělávací činnost FEI


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět