Univerzita představila své publikace na knižních veletrzích

26. 10. 2018

Univerzita Pardubice se 2. října účastnila Knižního veletrhu, který u příležitosti 22. ročníku Týdne knihoven pořádala Univerzitní knihovna Univerzity Hradec Králové ve spolupráci s Pedagogickou fakultou UHK a Památníkem národního písemnictví. Královéhradečtí studenti, akademičtí pracovníci a širší veřejnost, která na tuto akci zavítala, měla možnost se seznámit s novinkami, které vydala naše univerzita.

Ve vybrané kolekci byly především publikace Fakulty filozofické, z desítek knih nejvíce zaujala novinka Evropská migrační krize prof. Pánka, Resocializační pedagogika - kontexty a trendy doc. Škoviery, ale také dříve vydané knihy Historici mezi domovem a světem (prof. Pánek), James Joyce. Na sever od budoucna (Mgr. Kleprlíkči Přehled vývoje historických stavebních konstrukcí (prof. Škabrada).

Za knihami do Havlíčkova Brodu

Na hradeckou akci navazoval ve dnech 5. – 6. října 28. Podzimní knižní veletrh v Havlíčkově Brodě, kterého se naše univerzita účastnila již pošesté. Podle organizátorů se veletrhu zúčastnilo 175 vystavovatelů, v doprovodném programu vystoupilo téměř 100 autorů a přišlo přes 17 000 návštěvníků.

Na veletrhu bylo možné se setkat nejen s českými autory, největší zájem byl o Martina HilskéhoJiřího PadevětaZdeňka SvěrákaZdenu MašínovouMichala Viewegha a Alenu Mornštajnovou, ale přijeli i zahraniční – např. Josef Haslinger z Rakouska, Viktor Horváth z Maďarska, Mariusz Surosz z Polska, Sabine Dittrich z Bavorska, Denis Peričič a Pavao Pavličič z Chorvatska, Anton Hykisch a Michal Hvorecký ze Slovenska a Mircea Dan Duta z Rumunska.

V naší nabídce opět převažovaly publikace Fakulty filozofické, kromě výše uvedených zaujaly již dříve vydané Krajiny prostřených i prázdných stolů I. a II. (kolektiv autorů), Josef Bartoloměj Procházka. Z Chrudimi do Guatemaly (Mgr. Borovičková) a Dějiny jáchymovské mincovny a katalog ražeb I. (1519/1520-1619) od PhDr. Nemeškala a prof. Vorla.

Autor: Ing. Ivo Holava
Vydavatelství Univerzity Pardubice