Hlavní tepna v univerzitním kampusu zůstane uzavřena ještě v říjnu

11. 09. 2015

Začátek akademického roku 2015/2016 nebude typický. Studentům i zaměstnancům Univerzity Pardubice ho poněkud zkomplikuje stále probíhající rekonstrukce kampusu i Studentské ulice. A to především kvůli dopravě. Dostat se totiž v tuto chvíli do útrob univerzity autem je téměř nemožné. Po dokončení stavebních prací bude ale situace o poznání lepší.

Desítky nových parkovacích míst u Fakulty ekonomicko-správní a Fakulty filozofické a také u budovy rektorátu, nové odpočinkové zóny před dopravní fakultou a také ve dvoře mezi budovami rektorátu, dopravní fakulty a novým výukovým areálem VAP nebo nové povrchy vozovek a cyklostezky. To vše čeká na „obyvatele“ univerzitního kampusu a Studentské ulice.

Práce vyvrcholí v říjnu a listopadu

Úpravy probíhaly v kampusu již po celé léto a pomalu, ale jistě míří do finále. „Dokončením nových parkovišť a úprav vozovek dojde k celkovému propojení komunikací a navázání na existující chodníky a stezky, což umožní v celém areálu snadnější a bezpečnější pohyb jak pro cyklisty, tak chodce,“ doplňuje k realizovaným přestavbám kvestor Petr Gabriel.

Nového prostředí si budou moci studenti a zaměstnanci univerzity naplno užívat pravděpodobně od listopadu, kdy bude možné vyzkoušet nový povrch Studentské ulice, jejíž rekonstrukci naplánoval a řídil Magistrát města Pardubice. Současně půjde už zaparkovat na nových parkovištích. Silnice mezi budovou Fakulty ekonomicko-správní a Fakulty filozofické a novým výukovým areálem Polabiny by měla být hotová rovněž v listopadu.

Do kampusu nyní nejlépe na kole

Asi nejjednodušší je momentálně dorazit do kampusu na kole. Vyzkoušet tak rovnou můžete novou cyklostezku, která vede od univerzitní tělocvičny do ulice Kunětická směrem k jezu. Pokud přece jen potřebujete k univerzitě autem, nejlepší je pro příjezd využít trasu přes ulici Hradeckou a Kunětickou až do ulice K Cihelně. Objízdnou trasu naleznete přehledně vyznačenou v této mapce.

Zaparkovat automobily je v současné době možné pouze na omezeném počtu parkovacích míst. Ráno bývají dostupná místa u Univerzitní knihovny a na parkovištích u Fakulty chemicko-technologické v ulici K Cihelně. Vzhledem k malé kapacitě je v tuto chvíli lepší do kampusu autem vůbec nezajíždět.

Od listopadu by situace měla být výrazně lepší, v provozu budou už i nově vytvořená parkoviště v jižní části kampusu.

Podívejte se na reportáž k rekonstrukci kampusu a Studentské ulice vysílanou na Východočeské televizi V1.

Mgr. Zuzana Paulusová