Univerzita se otevírá uchazečům o studium: Přidej se k nám a buď součástí „evolUPCE“

12. 12. 2016

Jsou tu tradiční Dny otevřených dveří, a tak fakulty postupně vybízejí zájemce o studium v akademickém roce 2017/2018 k návštěvě. Jako první se s nabídkou studijních oborů pochlubily Dopravní fakulta Jana Pernera a Fakulta zdravotnických studií. Pokračovat se bude hned v lednu a v únoru. Zatím mohou zájemci prozkoumávat obory na nové webové stránce a zjišťovat, jak být součástí „evolUPCE“.

Ještě před koncem roku přivítala ve svých prostorách desítky zájemců Dopravní fakulta Jana Pernera. První den otevřených dveří v tomto akademickém roce připravila na sobotu 26. listopadu. „Poprvé jsme zvolili sobotu, abychom dali příležitost přijít se informovat na naši školu i rodičům, kteří si tak nemuseli brát volno z práce. I přes prvotní obavy, jak pilotní projekt sobotního termínu dopadne, jsme věřili v jeho úspěch. O tom nás přesvědčila návštěvnost, která předčila naše očekávání,“ hodnotí s nadšením Hana Coufalová, DiS., z Oddělení pro vnitřní záležitosti a rozvoj Dopravní fakulty Jana Pernera. K prohlídce svého mikrokampusu v Průmyslové ulici pozvala zájemce v prosinci také Fakulta zdravotnických studií.

Šance podívat se na fakulty

V novém roce 2017 se pak zájemcům o vysokoškolské studium všechny fakulty otevřou znovu. Série dnů otevřených dveří vypukne ve středu 11. ledna a pokračovat bude až do 8. února. Vybírat je možné z těchto termínů:

středa 11. ledna a středa 8. února

Fakulta chemicko-technologická

pátek 13. ledna

Fakulta restaurování v Litomyšli

čtvrtek 19. ledna

Fakulta zdravotnických studií

pátek 20. ledna a sobota 21. ledna

Fakulta ekonomicko-správní

středa 1. února 

Dopravní fakulta Jana Pernera

středa 8. února 

Fakulta filozofická

středa 8. února 

Fakulta elektrotechniky a informatiky

Na konci ledna se jednotlivé fakulty představí také na vzdělávacím veletrhu Gaudeamus v Praze, který se koná ve středu 25. a ve čtvrtek 26. ledna 2017.

Informace z pohodlí domova

„Zájemci o vysokoškolské studium mohou své budoucí zaměření vybírat pro akademický rok 2017/2018 na Univerzitě Pardubice z více než 60 studijních programů a téměř 140 studijních oborů – v bakalářském, navazujícím magisterském a doktorském studiu. Jen v bakalářském studiu nabízí 7 fakult přes padesát oborů,“ vypočítává nabídku Univerzity Pardubice její tisková mluvčí Ing. Valerie Wágnerová. Zájemci o studium na Univerzitě Pardubice mají nově k dispozici i speciální webovou stránku www.evolupce.cz, kde naleznou řadu užitečných informací jak se stát součástí pardubické „evolUPCE“. Zorientují se ve studijní nabídce, vyhledají si svůj vysněný obor a zjistí si o něm základní informace. Ocitnou se v kampusu a ve městě Pardubice, kde je vše na dosah a blízko.

Staňte se součástí „evolUPCE“

„Na zemi žije už odpradávna spousta živých tvorů a člověk je pouze jedním z nich. Přirozeně se sdružuje a tvoří společenství, kmeny, rodinu, přátele. My jsme jedno takové společenství lidí objevili. Vyzařují stejnou energii, mají stejné sny, chuť a sílu věci ovlivňovat, měnit a tvořit. Vezmeme tě na místo, kde je vzdělávání a sebevzdělávání ideální, a to na Univerzitu Pardubice. Zde se nachází ona tajemná energie, hnací motor lidstva. Přidej se k nám a buď součástí evolUPCE.“ Tak zní motto nové webové stránky EVOLUPCEvěnované právě uchazečům o studium na Univerzitě Pardubice.

Pomůže i infoservis zdarma

„Zájemci se navíc mohou zaregistrovat k odběru elektronického infoservisu zdarma a získat tak pohodlně „virutálně“ důležité informace k zahájení vysokoškolského studia, k podání přihlášky, přípravným kurzům, vlastnímu přijímacímu řízení. Dozvědí se o důležitých termínech i zajímavostech života vysokoškoláka na Univerzitě Pardubice a v Pardubicích,“ doplňuje mluvčí. Sledovat dění na Univerzitě Pardubice mohou i prostřednictvím univerzitního elektronického časopisu e-Zpravodaj nebo na sociálních sítích. „Získané informace by měly zájemcům pomoci při rozhodování, kam na vysokou školu a jaký obor pro své studium zvolit, i usnadnit jim kroky vedoucí k vlastnímu nástupu na vysokou školu a zahájení studia,“ uzavírá mluvčí.

Mgr. Zuzana Paulusová
Oddělení propagace a vnějších vztahů UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět