Vědecko-technický jarmark měl své návštěvníky i v deštivém počasí

30. 06. 2016

Již pošesté v řadě organizovala Univerzita Pardubice oblíbený Vědecko-technický jarmark. Tentokrát se s ním vrátila na Pernštýnské náměstí a poprvé za šest let ji zradilo počasí. Přesto si však cestu za vědou a principy a jevy každodenního života našli malí i velcí.

Stanové městečko s demonstračními stanovišti vyrostlo v samém centru města na Pernštýnském náměstí ve středu 15. června. Už při slavnostním zahájení bylo jasné, že se bez deštníků, pláštěnek a teplejšího oblečení neobejdeme. Ale zvládli jsme to i tak a týmy akademiků a vysokoškoláků všech sedmi fakult univerzity pilně ukazovaly nejrůznější experimenty, interaktivní modely, zprostředkovávaly vědecké bádání a vysvětlovaly technologickou podstatu nejrůznějších jevů.

Žákům univerzita namíchala pestrý vědecký koktejl

„Program Jarmarku jsme připravili především pro žáky základních i středních škol. Chtěli jsme jim zpestřit vědeckými zajímavostmi konec školního roku a ukázat jim, že věda je nejen pozoruhodná a zajímavá, ale i zábavná. Bohužel jsme tentokrát neměli štěstí na počasí. Přesto ale dorazila řada školáků,“ řekla k 6. ročníku Vědecko-technického jarmarku koordinátorka populárně-naučných aktivit Univerzity Pardubice Ing. arch. Iva Svobodová z oddělení propagace a vnějších vztahů univerzity.

Univerzita Pardubice nabídla na více než dvaceti demonstračních stáncích na Pernštýnském náměstí opět velmi pestrý vědecký koktejl. Připojily se k ní také čtyři pardubické střední školy i některé firmy, které si pro návštěvníky připravily zajímavé ukázky ze světa techniky. „Program univerzitního vědeckého jarmarku doplnily netradiční exkurze do městského divadla nebo do krajské knihovny, na zájemce čekaly oblíbené komentované procházky po historickém středu města. Školní třídy se také mohly vydat do expozic a na výstavy Východočeského muzea na zámku nebo se zapojit do animačních programů Východočeské galerie a Ekocentra Paleta,“ doplnila program Vědecko-technického jarmarku pro školy Svobodová.

Jarmark letos finančně podpořila Univerzita Pardubice, Pardubický kraj, společnost Foxconn a další partneři, kteří se zapojili do akce a společně s Univerzitou Pardubice připravili bohatý populárně-naučný program.

Fotky najdete na univerzitní facebookové stránce. Najdete se?

Mgr. Zuzana Paulusová
Oddělení propagace a vnějších vztahů UPa


Přišlo vám to zajímavé? Dejte o tom vědět